Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
 
Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
 

Riigiinfo

NIKAL Travel OÜ

Valige oma puhkusesihtkoht

Põhja-Küpros
Horvaatia
AÜE
Hispaania
Prantsusmaa
Itaalia
Portugal
India
Hiina
Türgi
USA
Tai
Mauritius
Andorra
Kanada
Slovakkia

 
ARAABIA ÜHENDEMIRAADID
 

Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul asub maailma üks rikkamaid riike – Araabia Ühendemiraadid. Araabia Ühendemiraadid on liitriik, kuhu kuulub seitse emiraati: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujayrah. Kõik nad on kõrberiigid, kus asustus on koondunud peamiselt linnadesse, kuid siiski on igal neist ka päris oma nägu. Abu Dhabi loendamatud klaasist kõrghooned meenutavad veidi Manhattanit, Dubai oma värvikireva kaubanduse ja öötuledes linnaga ahvatleb seiklema, Sharjah kutsub põnevate araabia turgudega... Kõikides emiraatides on ka midagi ühist: kõrbeliiv ja soe meri. Emiraadid on suurepärane kombinatsioon kaasaegsest läänelikust linnakultuurist ja araabia eksootikast, majanduslikust tipptasemest ja traditsioonilistest eluviisidest. Tegemist on põhjamaalase jaoks avastamata ja uudse kultuuripiirkonnaga, mis samas on turvaline ja väga kõrge elatustasemega. Raha maagilisel jõul on elutusse kõrbe rajatud lopsakad troopilised aiad, golfi väljakud, villad, luksushotellid. Emiraatides on imeilusad kuldse liivaga troopikarannad, palmid, soe meri ning mõnus kliima. Sihtkohas on elamusterohked ekskursioonid, mis tutvustavad teile selle eksootilise maa eripära, ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi. Väga head ostuvõimalused nii suurte, moodsate kaubanduskeskuste kui ka traditsiooniliste araabia turgude souk’ide näol. Silmatorkavalt lai kaubavalik fi rmatoodetest kuni kohalike suveniiride, maitseainete ja kuldeheteni. Üllatavalt palju on lahedat meelelahutust, moodsaid elava muusikaga baare ja häid restorane. Esindatud on kõik olulisemad maailma rahvaste koogid, erilisi maitsenaudinguid pakuvad aasia köökidele spetsialiseerunud restoranid. Lisaks ootab teid elav ja mitmekülgne ööelu. Turist on siin oodatud ja hoitud ning muidu vaoshoitud põhjaeurooplasel on siinset küllust ja suurejoonelisust nähes raske ükskõikseks jääda. Araabia Ühendemiraadid on muinasjutumaa, kus on midagi põnevat igale maitsele.

 

Ametlik nimi: Araabia Ühendemiraadid
Pindala: 83 600 km2
Rahvaarv: 9 577 128 (2014)
Rahvastikutihedus: 120 elanikku km² kohta
Pealinn: Abu Dhabi
Suurimad linnad: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Al Ain, Fujayrah
Ametlik keel: Ametlik keel on araabia keel, kuid igal pool kasutatakse ka inglise-, hindi-, urdu- ja farsikeelt.
Valuuta: AÜE rahaühik on dirhem (AED)
Ajavöönd: GMT +4 (Eestiga +1/+2)
Riigi suunakood: +971
Elekter: 220/240 V, vajalik adapter (võimalik küsida hotellist)

 

Geograafia

Araabia Ühendemiraadid (AÜE) – Ida-Aasia Vabariik, mis asub Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul, mis piirneb Saudi Araabia kuningriigiga, Katariga ja Sultan Omaaniga. AÜE koosseisu kuuluvad seitse emiraati (vürstiriiki): Abu Dhabi – pealinn, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujairah.
 

Kliima

Kuiv lähistroopiline kliima. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi – 5. Oktoobrist maini on õhutemperatuur alates 18°C kuni 30°C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Suvel õhutemperatuur võib tõusta kuni 50°C.
 

Viisa

Eesti kodanikud vajavad AÜE-sse sisenemiseks külastusviisat (visit visa), mida on võimalik taotleda tasuta piiril. Viisa on ühekordse sisenemisega, kehtivusega kuni 30 päeva. iisraeli viisa või iisraeli sisse- või väljasõidutemplite olemasolu passis võib saada takistuseks viisa taotlemisel! Eesti välismaalase passi omanikel ei ole võimalik saada viisat AÜE-sse! Lisainfo ja vajalike dokumentide loetelu www.vm.ee (Välisministeerium) ja/või www.uae-embassy. de(araabia Ühendemiraatide saatkond Berliinis)
 

Raha

Emiraatide rahaühik on dirhem. 1 USD = 3,65 dirhemit, 1 EUR = 3,87 dirhemit (04.05.2015). AÜE`s aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, enamikes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularahaautomaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes. USA dollareid võetakse vastu, kuid dirhemites maksta on siiski natuke soodsam.
 

Riigipühad

1. jaanuar — uusaasta
3. jaanuar — Prohvet Muhammedi sünnipäev kuukalendri järgi
16. mai — Israa & Miaraj öö (prohvet Muhammedi taevaminemispüha)
18. juuni — Ramadaani oletatav algus (usuline, ei ole riigipüha)
17. juuli — Eid ul Fitr (märgistab paastukuu ramadaani lõppu; islamimaade üldrahvalik püha)
14. september — had?i hooaja algus (palverännak Mekasse)
22. september — Arafati päev (palverännaku teine päev)
23. september — Eid Al Adha (märgistab püha palverännaku had?i lõppu)
15. oktoober — Hijri uusaasta (islami uusaasta)
2-3. detsember — AÜE riiklik püha
22-23. detsember — Prohvet Muhammedi sünnipäev

 

Riietumine

Dubais ollakse turistide riietuse suhtes vabameelsemad kui teistes araabia riikides. Ehkki pea kõik on lubatud, tuleks siiski hoiduda kohalike elanike tundeid ja kombeid solvavatest sügavalt dekolteeritud kleitidest, liiga lühikestest seelikutest ja liibuvatest pükstest. Rannas ja basseini ääres on ujumisriided normaalsed, hotellide restoranidesse nendega minna ei sobi. Topless on siiski välistatud. Kohaliku sündsustunde piir on põlved ja küünarnukid. NB! Restoranid ja ööklubid eeldavad külastajatelt pidulikumat riietust. Lühikestes pükstes, teksastes ja spordijalatsites üldjuhul restorani ei pääse. Kõige konservatiivsemad on Sharjah ja Ajman, kus tasuks riietuda tagasihoidlikult, kattes õlad, põlved ning hoiduda joomisest, kallistamisest, tantsimisest avalikes kohtades. Mõnedesse mošeedesse pääsemiseks tuleb jälgida ranget riietustava – naistel kaetud pea ja juuksed, pahkluuni seelik või püksid, randmeteni varrukad, keelatud liibuvad ja läbipaistavad riietusesemed, meestel pikad püksid ja särk (vähemalt õlad kaetud).
 

Rahvuslikud eripärad

Naiste riided peavad olema vabad, ruumikad. Mehi tervitatakse kerge kummardusega, mitte käesurumisega. Abielunaistel ei tohi võtta käest kinni. Araablase majja ei siseneta jalanõudes. Kui peremees läheb Teie eest ja siseneb jalanõudes, siis see keeld ei kehti. Araablased on väga pika vihaga ja kättemaksuhimulised. Kättemaks võib toimuda isegi 10a pärast. Toitu ja jooke tuleb anda ja võtta parema käega. Kui kahvlid puuduvad, siis tuleb loputada veega parem käsi ja võtta toitu näpuotstega. Kindlasti ei soovita pakkuda kohalikele elanikele alkohoolseid jooke kui kingitust või suveniiri. Ei tohi käia palvetajate ees. Ramadaani ajal ärge sööge, ärge jooge ja ärge närige nätsu ega suitsetage tänavatel ja avalikes kohtades kuni päikeseloojanguni. Ramadaan – moslemite paastukuu; traditsioonide mitteaustamise eest võib saada trahvi või isegi vanglakaristuse. Moslemite maal on vajalik partneriga suhelda austades kohalikke tavasid. Kohtumine algab käesurumisega ning kindlasti on vaja vaadata oma partnerile silma. Tervituse ajal ei tohi teises käes hoida sigaretti või hoida käsi taskus. Vestlust alustatakse alati küsimusest enesetunde ja pereliikmete tervise kohta. Selle riigi kodanikid ei kiirusta ja ei armasta riskida. Ettevõtjad valdavad suurepäraselt inglise keelt, selles keeles vormistatakse ka kõik dokumendid.
 

Piirkonnad ja linnad

 

Dubai

Dubai on üks vabameelsemaid emiraate Araabia Ühendemiraatides, mis iga aastaga muutub turistide seas üha populaarsemaks. Pole ka midagi imestada, sest Dubai on segu araabia eksootilisest kultuurist ja modernsest läänelikust elustiilist, mis areneb iga päevaga. Dubais on igaühele midagi – pikad ja kaunid liivarannad, eksootilised restoranid, luksuslikud rannahotellid, põnev ööelu, meeliköitvad safarid kõrbes ning soodsaid kauplemisvõimalusi pakkuvad kullaturud. Siin asuvad maailmaklassi kuuluvad golfi väljakud, hobuste võidukihutamise rajad, tenniseväljakud jpm. Dubais asub ka suusakeskus, mille pindala on 3000 ruutmeetrit ja kus saab suusatada 5-l erineva pikkuse ja raskusastmega rajal. Kuigi seoses grandioossete projektidega, nagu tehissaared Palm Islands ja The World, peetakse Dubaid tulevikulinnaks, ei puudu siin ka Dubai linnamuuseum või Hatta Treki 16 saj. pärinev kindlus. Mainimata ei saa jätta ka selliseid kuulsaid ehitisi nagu: Burj Al Arabi purjekujuline 321 m kõrgune 7-tärni hotell; Burj Khalifa, Emirates Towers, Dubai World Trade Center jne.
 

Abu Dhabi

Abu Dhabi on Abu Dhabi emiraadi ja Araabia Ühendemiraatide pealinn. Linn paikneb Abu Dhabi saarel Pärsia lahes veerandi kilomeetri kaugusel Araabia poolsaare idarannikust. Mandriga ühendab linna kaks maanteesilda. Abu Dhabi on asutatud 1760. aastal. Abu Dhabi on ebatavaliselt ilus linn, kus omavahel põimuvad ja sulavad kokku idamaine ajalooline omapära ja kaasaeg. Juba ammustest aegadest igaühe ettekujutuses idamaadega seonduvad purskkaevud vulisevad hingekeeli haaravalt. Sadade kaupa palistavad need rannikut, iga purskkaev on kaunilt värvikas või upub värvilistesse tuledesse, iga purskkaev on omaette tõeline kunstiteos. Abu Dhabi nimetatakse ka Pärsia lahe aedlinnaks, nii palju on siin inimkätega rajatud aedu ja parke. Külalist lausa rabab Abu Dhabi roheluseküllus. Abu Dhabi nimetatakse ka Lähis-Ida Manhattaniks. Asjaolu, mille poolest Abu Dhabi erineb teistest kaasaegsetest linnadest, viitab selle moslemi päritolule – linnas ja selle ümbruses on väga palju mošeesid. Alles hiljuti veel oli araablaste elu keerulisem ja raskem, millest annab hea ülevaate turistide seas väga populaarne Abu Dhabi etnograafi aküla mis on väike ajaloosaareke kaasaegses araabia maailmas. Siin on säilinud vanad hooned, kostüümid, beduiinide toidunõud ja kõik muu, mis inimest igapäevaselt on ümbritsenud ja ümbritseb.
 

Ras al-Khaymah

Ras al-Khaymah-on selle liitriigi põhjapoolseim emiraat, mis rabab oma kordumatute maastike iluga. Vanalinna kitsukesed liivased tänavad, pooleldi varemetes kindlus, valvetorn, vana mošee ning korallidest, palmitüvedest ja mangroovipuudest ehitatud külamajad loovad araabia linna ainulaadse maailma. Ras al-Khaymah emiraat asub Ühendemiraatide põhjaosas, Hormuse väina kaldal. Ras al-Khaymah emiraadi kaguosas asuv turismipiirkond Khaat on tuntud oma ravivate mineraalveeallikate poolest. Ras al-Khaymah vanalinna peetakse araabia vanimaks linnaks, seda meenutatakse Araabia kroonikates juba alates islami ajaloo 76.aastast (695.m.a.j.), kui siin asus Julfari sadam. Ras al-Khaymah emiraat asub Araabia Ühendemiraatide kagunurgas. Sel on lõunas ja kirdes rangelt mööda mäeaheliku harja kulgev piir Omaaniga. Emiraadile kuulub mitu tähtsat saart, tuntumad neist Bigger Tunub ja Smaller Tunub. Emiraadi pealinn Ras al-Khaymah jagab kahte ossa Khor Ras al-Khaimah laht. Linnaosad on omavahel ühendatud üle al-Khor lahe ehitatud sillaga. Ras al-Khaymah paistab silma lopsaka roheluse ja märkimisväärsete mageveevarudega. Rikkalikud veevarud lubavad siin edukalt põllumajandust arendada – piirkond on kuulus oma küllusliku puuvilja- ja juurviljakasvatuse poolest. Emiraadi lääneosa on tuntud kui Vana Ras al-Khaymah. Siin asub kohalik rahvusmuuseum ja mitmed riigiasutused, samal ajal kui emiraadi ida-osas, mis on tuntud kui al-Nahil, asub valitseja residents, riigiasutused ja äriettevõtted. Teine piirkond on Al-Hamrah, kus asub rahvusvaheline Ras al-Khaymah lennuväli, emiraadi kaguosa turismipiirkond Khaat, mis on kuulus oma mineraalvete poolest, kus arvukad turistid ennast ravivad ja Masafi piirkond, tuntud oma mageveevarude poolest. Kaasaegne Ras al-Khaymah koosneb kahest osast: läänes Ras al-Khaymah ja idas al-Nahili piirkond, mille kaks osa on üle laevu täis lahe kulgeva sillaga ühendatud. Emiraat on kuulus oma kuumaveeallikate poolest, mis on turistile vähemalt sama külgetõmbavad kui seda on Ras al-Khaymah eksootiline arhitektuur.

Pistrik – Jõukuse sümbol


Burj Khalifa – Kõrgeim hoone maailmas


Burj al Arab – Dubai vaatamisväärsus


Dubai öötuledes


Sheikh Zayedi Mošee Abu Dhabis


Lust ja lõbu kõrbesafaril