Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
 
Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
Vajalik teave > Viisa > Itaalia
 

Passi-, viisa- ning tervishoiualased nõudmised 

ItaaliaSihtriik: ITAALIA  (uuendatud 09.03.2023)

 
 
Eesti kodaniku pass

Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba.


Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
Eesti kodanikud võivad siseneda teiste Euroopa Liidu (EL)  riikidesse nii kehtiva passi, kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.

Soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu reisi perioodiks.

 
Vene/Ukraina kodaniku pass (olemas elamisluba Eestis)
 
Vene/Ukraina passi omanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba.

Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
EL-i mittekuuluvate riikide kodanikud, kellel on mõne EL-i riigi elamisluba, saavad Euroopas reisida oma passi ja elamisloaga(ID-kaart). Mõlemad dokumendid peavad reisi ajal kaasas olema ja kehtima.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.
Vajalik tervisekindlustus kogu reisi perioodiks. 
Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis)
 
Eesti välismaalase passi omanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba.

Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:
Eesti välismaalase passi  (nn hall pass) omanikud peavad nii Euroopa Liidus kui ka EL-ist väljaspool reisimiseks kaasas kandma kehtivat passi ja Eesti elamisloakaarti (ID-kaart).
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.
Vajalik tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.

 

Covid-19
Riiki sisenemise tingimused
Alates 01.06.2022 riiki sisenemisel enam reisipiirangud ei kehti ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.


Riigisisesed piirangud
Digitõendi esitamise nõue kehtib ainult meditsiiniasutustes ja haiglates.
Kaitsemaski kandmine avalikes siseruumides ja rahvarohketel väliüritustel on soovituslik kogu riigis alates 6 eluaastast.
FFP2 maski nõutakse ühistranspordis (lennukites, rongides, laevadel, bussides), teatrites, kinodes, staadionil jms meelelahutuskohtades.
Kui haigestute või annate positiivse COVID testitulemuse Itaalias, võtke ühendust regiooni infonumbriga. Tuleb viibida isolatsioonis ja teha kordusteste 10., 17. ja 21. päeval. Lähikontaktsed ei pea jääma isolatsiooni. Tõend väljastatakse isolatsiooniperioodi lõppemise kohta, kui testimine annab negatiivse testitulemuse või kui on möödunud 21 päeva esimesest positiivsest testist. Kui inimene on saanud tõhustusdoosi või on lõpetanud esmase vaktsineerimiskuuri viimase 120 päeva jooksul, võib teha esimest kordustesti pärast 7 päeva isolatsioonis.
(Info: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/itaalia/)


Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust
http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-traveldocument-requirements.htm

Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
 
Rohkem informatsiooni Itaalia kohta leiate Eesti Välisministeeriumi veebilehel: http://vm.ee/et/riigid/itaalia  või Itaalia Suursaatkonna veebilehel Tallinnas: http://www.ambtallinn.esteri.it/ambasciata_tallinn

Itaalia Välisministeerium:
http://www.esteri.it/MAE/EN

Lapsega reisimine
Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (näit. vanavanem, peretuttav jne), peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest. Volituse näidise ja lisainfo lastega reisimiseks leiate järgmisel lingil https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/. Kui reisite alaealise lapsega, kelle perekonnanimi erineb temaga koos reisiva täiskasvanu perekonnanimest, on piiriületuseks vaja notariaalset kinnitust.

Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ ja http://www.vm.ee/?q=et/node/4832