Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!

2021 Itaalia – Ringreis: Rooma & Amalfi rannik 8 päeva

 • Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED:   TRANSPORDIPAKETT:
   • 7 ööd keskklassi 3*-hotellides kaheses toas
   • 7 itaaliapärast hommikusööki
   • Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
   • Meeldiv eesti kõnelev reisijuht

   HINNAS sisalduvad ekskursioonid:

   • Montecassino
   • Amalfi (Sorrento)
   • Cassertavecchia
    

   Transpordipakett sisaldab:
   ✓ Teie lend ühe ümberistumisega Tallinnast Rooma
   ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 20 kg
   ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
   ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
   ✓ Transfeer Rooma lennujaamast hotelli
   ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!

     sisaldub hinnas!


   Bella Italia - võrratu kultuuripakett sügiseks!
  • Teie reisiprogramm

   NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused. Antud programm on informatiivne. Täpne reisiprogramm saadetakse lalaiali 40 päeva enne reisi algust. Palume Teilt mõistvat suhtumist.

   Imeline Lõuna-Itaalia - Amalfi rannik! 

   1. päev

   Väljalend Tallinnast, ümberistumine Riias ja saabumine Rooma lennujaama. Bussitransfeer hotelli Fiuggi piirkonnas. Vaba õhtu.

   2. päev: Montecassino

   Pärast hommikusööki asutakse teele Amalfi rannikule. Teel külastatakse Lazio maakonna kuulsaimat kloostrit Montecassinos. Püha Benedictus kirjutas siin oma reeglid palvetamiseks ja õppimiseks, mis muutusid sajanditeks mungaordudele seaduseks. Klooster oli sajandeid tähtis teaduskeskus ning sai 11. sajandil üheks rikkaimaks kloostriks Euroopas. Hoone hävis täielikult Teise maailmasõja ajal, kuid taastati peale sõda täies hiilguses. Pealelõunal jõutakse hotelli Amalfi või Napoli piirkonnas.

   3.päev: Amalfi ja Positano

   Hommikusöök hotellis. Avastatakse hingematvalt ilusat Amalfi rannikut, mis on üks maailma kõige põnevamatest ja populaarsematest sihtkohtadest ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Itaalia päikeseranniku kuurordid olid eriti populaarsed Briti aristokraatide seas 1920.−1930. aastatel. Mereäärsed mäetipud, mäenõlvadel asuvad viinamarjaistandused, imekaunid villad ja roosiaiad – poolsaare kuulsaimad kuurordid Sorrento, Positano ja Amalfi väärivad avastamist ja imetlemist. Ööbimine Amalfi või Napoli piirkonnas.

   4. päev: Pompei

   Hommikusöök hotellis. Võimalik veeta vaba aega ümbruskonda uurides või niisama lõõgastudes. Pärastlõunal on soovijatel võimalus minna ekskursioonile (lisatasu eest) ajaloolisesse Pompei linna. Vesuuvi jalamil asuv Antiik-Rooma linn hävis 79. aastal pKr vulkaanipurske tagajärjel. Tänu Pompei linna avastamisele on Antiik-Rooma eluolust olemas äärmiselt rikkalik hulk informatsiooni ning linna varemetes leidub huvilistel avastamist ilmselt päevadeks, kui mitte nädalateks. Ööbimine Amalfi või Napoli piirkonnas.

   5. päev: Capri

   Peale hommikusööki on võimalik osaleda 1-päevasel ekskursioonil kaunile Capri saarele (lisatasu eest). Capri saar on 10 km2 ja on üks populaarsemaid kuurorte. See Türreeni mere juveelidest asub Napoli lahe lõunaosas. Legendaarne väike saar on inspireerinud maalikunstnikke, heliloojaid ja kirjanikke. Kaprilased kutsuvad saart Eedeni aiaks: sidrunipuud, küpressid, kaunid roosad ja lillad bugenvillead kaunistavad imelisi villasid ja lossikesi. Keiser Tiberius valitses viimastel eluaastatel saarelt Rooma impeeriumi. Saarele sõidetakse parvlaevaga. Programmis sisaldub lõunasöök. Õhtuks jõutakse tagasi hotelli.

   6. päev: Casertavecchia

   Pärast hommikusööki ja väljaregistreerimist Amalfis asutakse tagasiteele põhja poole. Väike keskaegne küla, mis on mõnede kirjelduste järgi pärit 9. sajandist, kannab nime Casertavecchia. See on vähetuntud sihtkoht, kuid see-eest kindlasti soovitatav kõigile Itaalia fännidele. Linna asub 401 meetri kõrgusel Tifatini mäe otsas. Siit avanevad vapustavad vaated ümbritsevatele aladele.Ööbimine Fiuggi piirkonnas.

   7. päev: Rooma

   Hommikusöök hotellis. Soovijad saavad osaleda 1-päevasel ekskursioonil Rooma linna (lisatasu eest). Rooma on üks populaarsemaid turismisihtkohti maailmas: mälestusmärkide, muuseumide, kujutava kunsti, kokakunsti, kultuuri ja ääretult sümpaatsete itaallaste tõttu. Pärast ekskursiooni vaba aeg.Majutus Fiuggi piirkonnas.

   8. päev: Rooma – tagasilend

   Hommikusöök hotellis. Buss viib Rooma lennujaama, kus algab ühe ümberistumisega Riias, tagasilend Tallinna.

   Märkus: Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, maksab klient selle kohapeal otse hotellile.

   Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

   Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.

   Ekskursioonipakett: 159 €

   • 4. päeval Pompei
   • 5. päeval Capri saar
   • 7. päeval Rooma

   Õhtusöögipakett: 99 €
   (õhtusöök pakutakse hotelli restoranides menüü alusel. Üldjuhul 2 käiku - eelroog ja pearoog,
   vesi, kohvi või tee, ei sisalda alkoholseid jooke)

    


        
        


 • Hea teada
  • Riigiinfo: Itaalia

   Itaalia kuulub maailma viie kõige enam külastatava turismimaa hulka – aastas külastab seda imelist riiki enam kui 40 miljonit välisturisti. Sealne turism tugineb maa väga mitmekesisele ajaloole ja tohutule hulgale kultuuriväärtustele, aga ka itaalia kuulsale köögile ja rõivamoele. Itaalia on väheseid riike Euroopas, kus rahvusvaheliselt väga hinnatud turismiobjekte võib leida riigi kõikides piirkondades. Itaalia pealinn Rooma on aga kogu turistide üks lemmiklinnu kogu maailmas – aastas külastab seda „igavest linna“ peaaegu 10 miljonit välisturisti.

   UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Itaaliast 44 kultuuriobjekti ja 3 loodusobjekti. Muuhulgas kuuluvad nimistusse Rooma vanalinn; Veneetsia linn koos laguuniga; Verona linn; Napoli vanalinn; Firenze vanalinn; Ferrara vanalinn ja Po jõe org; Pompei, Herculaneum’i ja Torre Annunziata ajaloolised alad, Pisa torn, Castel del Monte kindlus, Modena katedraal, Val d'Orcia kultuurmaastik jne.

   Itaalia Vabariik - Repubblica Italiana

   Pealinn: Rooma

   Üldpindala: 301 263 km²

   Elekter: 220 V.

   Rahvaarv: 62 miljonit

   Religioon: valdavalt rooma-katoliku usk (87,8% itaallastest peab end rooma-katoliiklasteks).

   Riigikeel: itaalia keel

   Rahaühik: euro (EUR)

   Ajavahe: Itaalias on aeg Eesti omast 1 tund taga

   Telefonikood: +39

   Geograafia

   Itaalia Vabariik asub Lõuna-Euroopas, 800 km Vahemerre ulatuval Apenniini poolsaarel. Põhjas moodustavad loodusliku piiri Alpid. Itaaliale kuuluvad Sitsiilia, Sardiinia ja teised väiksemad saared.

   Põhjas on Itaalial maismaapiir Austria (430 km), Prantsusmaa (488 km), Sloveenia (232 km) ja Šveitsiga (740 km). Rannajoone pikkus on 7600 km. Itaalia poolsaare pikkus põhjast lõunasse on 1126 km.

   Valdav osa Itaaliast on mägine. Põhjas asetsevad Alpid (kõrgeim punkt Monte Rosa 4634 m), nendest lõunasse jäävad sügavad orud, kus asuvad Itaalia suurimad järved (Garda, Como, Lago Maggiore). Alpide jätkuks Kirde-Itaalias on Dolomiidid. Piki kogu Itaalia poolsaart kulgevad Apenniinid; mägised on ka Sitsiilia ja Sardiinia. Lõunas asetseb seismiliselt aktiivne piirkond, sealhulgas ka kaks kuulsat vulkaani Vesuuv (1277 m) ja Etna (3340 m). Esineb maavärinaid. Itaalia suuremad jõed on Po, Tiber, Arno jt.

   Kliima

   Itaalia on üldiselt klassikalise vahemerelise kliimaga, pehme talve ja suhteliselt kuuma ning kuiva suvega. Keskmine temperatuur augustis / jaanuaris: Milano +19-28°C / +2-8°C, Rooma +25-30°C / +5-11°C ning Napoli +18-29°C / +7-13°C. Põhja-Itaalias, Po madalikul, valitseb parasvöötme mandriline kliima. Siiski näeb ka Itaalias mõnikord lund, näiteks Calabrias. Vihmad algavad enamasti oktoobris. Foggia piirkond kannatab madalaima sademetehulga all, keskmiselt 460mm, Sitsiilias on suurim sademetehulk 1520mm. Suvi toob endaga kaasa la bora (kuum tuul lõunast), mis mõjutab Aadria merehoovusi ja põhjustab Veneetsias mõnikord üleujutusi. Sahara kõrbest pärit kuivad tuuled toovad endaga kuumust ja liivatolmu.

   Viisa

   Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba.

   Eesti kodanikud võivad siseneda Itaalia territooriumile nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

   Raha

   Itaalias on kasutusel euro. Enamikes kohtades saab tasuda ka deebet- ja krediitkaardiga.

   Riigipühad

   1. jaanuar – uusaasta

   6. jaanuar – Epifaania (Issanda ilmumise püha)

   Ülestõusmispühade esmaspäev – muutuv

   25. aprill – fašismist vabastamise püha (1945. aastal)

   1. mai – tööpüha

   2. juuni – Vabariigi väljakuulutamise aastapäev (1946. aasta referendum, mis muutis Itaalia

   monarhiast vabariigiks)

   15. august – Ferragosto ehk rukkimaarjapäev

   1. november – pühakute päev (Ognissanti)

   8. detsember – Püha Neitsi Maarja päev

   25. detsember – jõulupüha

   26. detsember – Püha Stefanose päev

   Toit

   Itaalia toiduainete valik on väga mitmekesine ning rikkalik. Sooja ning nisuküllase kliima tõttu kasvab siin palju taimi, mida meil kas üldse pole või mille kasvatamine on võimalik vaid kasvuhoonetes: artisokid, sparglid, rooskapsad, baklazaanid, oliivi- ja viigipuud, melonid ja mitmesugused pähklipuud nind paljud teised. Aedviljatoite tehakse palju ja väga mitmekesiselt.

   Meredest saadakse peale kalade maitsvaid karploomi, mida transportida on raske, kuid mis kohapeal annavad suurepärase toidu. Lihaliike on palju, liha süüakse mitmekesiselt valmistuna, kuid enamasti väikestes kogustena. Kastmeks valmistatakse tavaliselt tomati- või paprikapüreesid, lihaleemest kastmeid tehakse vähe. Jahutooteid, eriti spaghetti (peenike pikk õõnsuseta makaron), valget nisujahu leiba, pirukaid (pitsa) ja täisterajahust nisuleiba (facaccia) süüakse väga palju, samuti riisi.

   Rõõska piima tarvitatakse toiduks väga harva, koort peaegu üldse mitte. Rohkesti aga valmistatakse toite juustust ning juustuga. Rasvadest on esikohal oliiviõli, vähem kasutatakse puuviljaseemneõli, searasva ning pekki. Võid ja margariini valmisatakse vähe. Salatid tehakse õlikastmega. Magustoitudena süüakse puuvilju rikkalikus valikus, pähkleid ja nendest valmistatud maiustusi- martsipani, pähklikooke, torte ning jäätisi.

   Piirkonnad ja linnad

   Rooma

   Üks suurimaid vaatamisvaarsusi Itaalias ja ka kogu maailmas. Linna territooriumil asub palju hindamatud vaatamisvaarsusi antiikajast – Rooma Foorum, Via Appia, Septimius Severus triumphikaar, Aemilia Basiilika, Curia Julia, Antoniuse ja Faustine Tempel, Vesta Maja, Vesta Tempel, Romuluse Tempel,  Castori´i ja Pollux´i Tempel, Maxentiuse Basiilika, Tituse kaar, Palatium, Domus Augustana, Palazzo dei Flavia, staadion, hipodroom, Colosseum, Circus Maximus (Massimo Chirco). Keskaegsed kultuurimalestised, renessanss- ja barokkkatakombid, varakristlikud ja keskaegsed kirikud, mis on kaunistatud uhkete mosaiikidega, Veneetsia valjak (Piazza Venezia), Navona valjak (Piazza Navona), Pantheon, Hispaania valjak, Kapitooliumi magi, Trevi purskaev. Loetelu voiks jatkata lopmatuseni.

   Palju on suureparaseid kunstimuuseume ja kauneid kirikuid, ilma milleta ei ole voimalik ette kujutada Igavest Linna – Borghese Muuseum, Palazzo Massimo alle Terme, Kapitooliumi muuseum, Barberini Palee, Puha Lawrence kirik (Rooma puhak), Santa Maria Maggiore kirik, St John katedraal, San Paolo fuori le Mura katedraal. Linna territooriumil asub ka Vatikani linnriik – oma hindamatute kultuurivaartustega ja imelise Peetri kirikuga.


 • Riiki sisenemise nõudmised
  •  

   Passi-, viisa- ning tervishoiualased nõudmised 

   Itaalia

   Sihtriik: ITAALIA  (uuendatud 14.09.2015)
    
   Eesti kodaniku pass Vene/Ukraina kodaniku pass Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis)
   Eesti kodanikele on Itaaliasse reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Soovitav tervise- ja reisikindlustuse kogu reisi perioodiks.
   Juhul, kui Eesti kodanik soovib Itaaliasse elama, tööle või õppima asuda kauemaks kui 3 kuud, peab ta riigis viibimise registreerima elukohajärgse kommuuni rahvastikuregistris (anagrafe). Registreerimiseks on vajalik esitada töötamist või õppimist tõendavad dokumendid või tõendada rahaliste vahendite ja ravikindlustuse olemasolu.
   Viibimisega kuni 3 kuud võivad Eesti kodanikud esitada politseile Itaalias viibimise deklaratsiooni. Täpne informatsioon koos ankeetidega on Itaalia politsei kodulehel:
   http://www.poliziadistato.it/articolo/10387-Cittadini_della_Comunita_Europea/
    
   Itaalia Välisministeerium:
   http://www.esteri.it/MAE/EN
    
   Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida
   vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut.
   Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
   http://www.vm.ee/?q=node/14289
    
   Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
   https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
    
   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume
   vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise
   tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust
   http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-traveldocument-requirements.htm
    
   Rohkem informatsiooni Itaalia kohta, Eesti
   Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/itaalia   või
   Itaalia Suursaatkond Tallinnas: http://www.ambtallinn.esteri.it/ambasciata_tallinn
   Viisavaba pärast 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.
   Vajalikud dokumendid on:
   • pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
   • Eesti elamisluba (originaal), kehtiv vähemalt 3 kuud pärast
   • reisi
   • edasi-tagasi piletite broneering
   • tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
   • piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi
   • perioodiks, umbes 62,40 eurot päevas inimese kohta,
   • miinimum summa 561,60 eurot/ inimese kohta
   • soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta või kutse
   • ("CARTA DE INVITACION")
    
   Lisainformatsioon:
   Enne 21.12.07 väljastatud Eesti viisad kehtivad ainult
   reisimiseks Eestis. Schengeni viisad, mis on väljastatud enne Eesti liitumist Schengeni ruumiga (enne 21.12.07), kehtivad pärast liitumist ka Eestis.
    
   Lisainfot Schengeni viisaruumi kohta:
   http://www.vm.ee/?q=et/node/4828
   Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida
   vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut.
   Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
   http://www.vm.ee/?q=node/14289
   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume
   vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise
   tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-traveldocument-requirements.htm
   Rohkem informatsiooni Itaalia kohta, Eesti
   Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/itaalia või
   Itaalia Suursaatkond Tallinnas:
   http://www.ambtallinn.esteri.it/ambasciata_tallinn
   Viisavaba pärast 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.
   Vajalikud dokumendid on:
   • pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
   • Eesti elamisluba (originaal), kehtiv vähemalt 3 kuud pärast
   • reisi
   • edasi-tagasi piletite broneering
   • tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
   • piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi
   • perioodiks, umbes 62,40 eurot päevas inimese kohta,
   • miinimum summa 561,60 eurot/ inimese kohta
   • soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta või kutse
   • ("CARTA DE INVITACION")
    
   Lisainformatsioon:
   Enne 21.12.07 väljastatud Eesti viisad kehtivad ainult
   reisimiseks Eestis. Schengeni viisad, mis on väljastatud enne Eesti liitumist Schengeni ruumiga (enne 21.12.07), kehtivad pärast liitumist ka Eestis.
    
   Lisainfot Schengeni viisaruumi kohta:
   http://www.vm.ee/?q=et/node/4828
   Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida
   vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut.
   Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
   http://www.vm.ee/?q=node/14289
   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume
   vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise
   tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust
   http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-traveldocument-requirements.htm
   Rohkem informatsiooni Itaalia kohta, Eesti
   Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/itaalia  või
   Itaalia Suursaatkond Tallinnas:
   http://www.ambtallinn.esteri.it/ambasciata_tallinn
    
    
   Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ ja http://www.vm.ee/?q=et/node/4832
   Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon: https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/ 
Kontaktandmed
 • Nikal Travel OÜ
  Kaupmehe 7-29
  10114 Tallinn

 • Tel: 6640064 (E-R 09.00-17.00)
  E-post: info@nikal-travel.ee

 • Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
   
Isikuandmete töötlemise tingimused

 •  
Infoliini lahtiolekuajad
 • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
 •  
      616 0111
 •  
 •  
 • E-R kell 9.00 kuni 17.00
   
 • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
 • Meil on hea meel Teie kõne üle!
 •  
Kontrollitud Teie jaoks!
 • + usaldusväärsus
 • + lahkus
 • + kompetents
 • + kliendirahulolu
 • ----------------------------
  = üldine hinnang: 4,51

 • Usaldage ka Teie meid!