Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
8
päeva

2022-2023 MA - Maroko Ringreis

 • Valige kuupäev :
  • Maroko hotellid 2022/2023 Maroko hotellid 2022/2023Maroko
   Tuba mahutabinimest
   Double room, Accommodation in DBL/TWN room with package excursions, , Pakettreis majutuse ja hommikusöögiga, edasi-tagasi lend, transfeerid

   06.02.2023 - 13.02.2023 (8 päeva)
   alates 1,069 EUR Inimese kohta
   Välja müüdud
 • Broneering
  Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED:   TRANSPORDIPAKETT:
   • 7 ööd keskklassi hotellides kaheses toas
   • 7 hommikusööki
   • Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
   • Meeldiv eesti keelt kõnelev reisijuht

   HINNAS sisalduvad  ekskursioonid:

   • Marrakech
   • Fez
   • Rabat
   • Meknès
   • Voulubilis
   • Casablanca


    

   Transpordipakett sisaldab:
   ✓ AirBalticu edasi-tagasi lennud ühe ümberistumisega Tallinnast Marrakechi
   ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 23 kg
   ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
   ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
   ✓ Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama
   ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!

   Sisaldub hinnas!


   Ajaloost ja kultuurist pakatav Maroko!
  Broneering
 • Broneering
  • Teie reisiprogramm


   NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused.

   Reisidokumendid, sh. lennuajad ja täpsed hotellid edastatakse 7 päeva enne reisi algust. Loodame Teie mõistvale suhtumisele!

    

   Teie reisiprogramm:

   1.päev: Saabumine Marrakech Menara lennujaama.

   Vaba päev. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis). Ööbimine Marrakechis.

   2. päev: Marrakech – Beni Mellal – Fèz

   Hommikusöök hotellis. Väljasõit Beni Mellali suunas, peale mida jätkub päev sõiduga Frane'i, möödudes Atlase mägedest ja seedrimetsadest. Õhtul saabumine Fezi ja sisseregistreerimine hotelli. Ööbimine Fezis hotellis. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   3. päev: Fès-Meknès

   Hommikusöök hotellis. Sõit Fezi, kuningriigi spirituaalsesse pealinna. Avastame kuninglikku linna Fez Elbali ning ajaloolisi vaatamisväärsusi: Medersa Attarine, 14. sajandi teoloogiakolledž (üks vanimaid ülikoole riigis) ja Karaouine'i mošee (väljast), sõit Nejjarine purskkaevu juurde. Seejärel naudime Marokole tüüpilist värvilise arhitektuuriga piirkonda ning külastame ka kohalikku turgu. Peale turu külastust jätkub päev Fez El Jadidi müüride ja kuningapalee (väljast) ning juudi kvartali külastusega. Sõit Meknesi ja traditsioonilise vaibatehase külastus, et paremini mõista Maroko naiste kunstilist käsitööd. Teised päeva vaatamisväärsused on sultan Moulay Ismail, võimsate müüridega ümbritsetud keisrilinn. El Hedimi väljak, Bab Khemis ja maailmakuulus Bab Mansour. Ööbimine hotellis Meknesis. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   4. päev: Meknès-Voulubilis-Rabat-Casablanca

   Hommikusöök hotellis ja väljasõit Volubilisesse ning Rooma varemete külastus. Edasi jätkub sõit Maroko kuningriigi pealinna - Rabat. Rabat on riigis suuruselt seitsmes linn ja asub Atlandi ookeani rannikul. Selle asutasid 12. sajandil almohaadid, 17. sajandil sai linnast piraatide varjupaik ja 1912 aastal, muutsid prantslased linna hoopis Maroko halduskeskuseks. Vaatamisväärsused hõlmavad Mechouari (kuningapaleed ümbritsevad vallid ja müürid), Oudaya Kasbahi ja suurepärast Mohamed V mausoleumi ja Hassani torni. Seejärel suundume Casablancasse, kus registreerume hotelli ning seejärel naudime ka hotellis õhtusööki (sisaldub õhtusöögipaketis). Ööbimine Casablancas.

   5. päev: Casablanca – Marrakech

   Hommikusöök hotellis. Päev tutvumaks Casablanca vaatamisväärsustega: Hassan II mošee külastus (väljast) ja vaba aeg. Edasi suundume mereäärsesse Corniche kvartali, Justiitskohtu ja Mohammed V väljaku külastusele. Casablanca on Maroko suurim linn ning riigi majandus- ja ärikeskus. Maroko suurim linn ning riigi majandus- ja ärikeskus. Maroko kesk-lääneosas Chaouia tasandiku Atlandi ookeani rannikul asuvas linnas elab umbes 3,71 miljonit elanikku linnapiirkonnas ja üle 4,27 miljoni Suur-Casablancas, mis teeb sellest Magribi piirkonna kõige suurema rahvaarvuga linna ja suuruselt kaheksas araabia maailmas. Casablanca on Maroko peamine sadam üks suurimaid tehissadamaid maailmas. Siin asub ka Maroko kungingliku merevea peamine mereväebaas. Päeva lõpuks sõit Marrakechi. Sisseregistreerimine Marrakechi hotelli, õhtusöök (sisaldub õhtusöögipaketis) ning ööbimine Marrakechis.

   6. päev: Marrakech

   Hommikusöök hotellis. See päev on pühendatud Marrakechile - "Lõuna pärlile“. Marrakech on suuruselt neljas linn Maroko Kuningriigis, mille esimesena teadaolevalt asustasid Berberi hõim neoliitikumi ajastul. Linna Almoravidi impeeriumi keiserliku pealinnana asutas 1070. Aastal emiir Abu Bakr ibn Umar. Almoravidid rajasid linna esimesed suuremad ehitised, sealhulgas punasest liivakivist ehitatud linnamüür ja teised punased hooned. Külastame Koutoubia mošeed, linna ühte kaunimat hoonet, Bahia paleed ja Menara aedu. Samuti ka ka juveeli- ja nahavabrikut, et tutvuda Maroko traditsioonilie käsitööga. Saame osa traditsiooniliste riietega moeetendusest ning soovi korral soetada traditsioonilisi ehteid ning nahktooteid. Peale seda jätkate päeva kohaliku traditsioonilise souke’i ehk turu külastusega ning väljasõiduga Djemaa el Fna väljakule, kus on esindatud kõikvõimalikud meelelahutused: ussišhowd, akrobaadid, mungad ja muinasjutuvestjad. Õhtuks tagasisõit Marrakechi, õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis) ning ööbimine Marrakechis.

   7. päev: Marrakech

   Hommikusöök. Vaba päev või soovi korral on võimalus osaleda tasulisel lisaekskursioonil, millest räägib kohapeal lähemalt meie giid. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis) ning ööbimine Marrakechis.

   8. päev: Tagasilend

   Hommikusöök hotellis. Transfeer sõidutab  lennujaama ning tagasilend koju vastavalt lennuplaanile.


   Lisad:

   Õhtusöögipakett: 99€

   Ühese toa lisamaks: 199€


   Võimalike puuduste operatiivseks kõrvaldamiseks palume viivitamatult teatada oma murest reisikorraldaja kohalikule esindajale või kontorile. Kui puuduse kõrvaldamine kohapeal osutub võimatuks, palume koostada kohapeal kirjalik avaldus vabas vormis reisisaatja, hotelli vm teenuse osutaja allkirjaga ning esitada see koos täpsemate selgitustega kirjalikus vormis reisikorraldajale mitte hiljem kui 10 päeva jooksul reisilt naasedes.

    


   SOOVIME TEILE MEELDIVAT REISI!


   Märkus: Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.

   *Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

   Soovitame reisile kaasa võtta mugav riietus ja jalanõud. Sellel reisil tuleb ette suhteliselt palju jalgsi kõndimist, mistõttu on just mugavad jalanõud väga olulised. Naisterahvastel soovitame kaasa pakkida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Kindlasti võtta kaasa ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe.

   Reis ei sobi liikumispuudega inimestele ega alla 12 aastastele lastele!


    

            

  Broneering
 • Broneering
   Broneering
  • Broneering
   •    • Broneering
   Hea teada
   • VIISA

    Eesti kodanikule on Maroko viisavaba.

    PAGAS
    Õhusõidukisse võib kaasa võtta pagasi (100x50x80) kaaluga 23 kg inimese kohta. Iga lisakilo eest võidakse paluda Teil juurde maksta vastavalt vedaja tingimustele. Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe ühiku käsipagasit, mille kogukaal ei tohi ületada 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55 x 40 x 20 cm (kaasa arvatud pagasi käepidemed ja rattad). Käsipagas peab ära mahtuma lennuki salongis pagasi jaoks ettenähtud kohale või reisija ees asetseva istme alla. Isiklik ese võib olla üks järgnevast: naiste käekott ,arvutikott, tax free kott, fotokaamera kott, vihmavari. Reisijal pole lubatud tuua lennuki pardale tulirelvi, laskemoona, nuge, mänguasju või muid tulirelvi jäljendavaid või ohtlikke esemeid, samuti igasuguseid teravaid ja lõikavaid tööriistu. Lennufirma ei vastuta kahju eest, kui sellised esemed kinni peetakse ja ära võetakse. Täpsema loetelu keelatud esemetest leiate Tallinna lennujaama kodulehelt.

    MAROKO

    Arstiabi: ootamatu haiguse või õnnetusjuhtumi korral pöörduge lähimasse arstiabipunkti või kutsuge hotelliadministraatori kaudu arst. Ostke enne reisileminekut tervisekindlustus. Tutvuge hoolikalt oma kindlustuspoliisis esitatud tingimustega ning selgitage välja, milline on kindlustushüvitise maksmise kord (nt millised dokumendid tuleb kindlustusseltsile esitada, kui teil tekib probleeme tervisega ning te peate oma raviarved ise tasuma). Kindlustusseltsid nõuavad osutatud raviteenuste kohta harilikult järgmisi dokumente: diagnoosiga arstitõend, arsti allkirja ja pitsatiga kinnitatud raviteenuste arved, ravimiretseptid ja ravimi ostukviitungid. Raviteenuste kulud hüvitatakse, kui esitate kindlustusseltsile õigeaegselt vajalikud dokumendid.

    Kliima:

    Maroko asub lähistroopilises kliimavöötmes. Kliima on kuiv, kuigi rannikupiirkondades sajab väikestes kogustes novembrist märtsini vihma.

    Temperatuur varieerub olenevalt aastaajast ja asukohast. Samal ajal, kui lõuna ja kagu piirkonna kõrbealadel tõuseb suvel temperatuur ekstreemselt kõrgele, on mäestike kõrgematel aladel suveõhtutel jahe ja talvel väga külm. Atlase mäestik eraldab vahemerelise ja Sahara kõrbelise kliimaga ala, mistõttu vahemerelise kliimaga piirkonnale on iseloomulikud kuiv kuum suvi ja niiske soe talv. Ööpäevane temperatuur on väga muutlik. Rannikul on keskmine temperatuur juulis 23–28 °C, jaanuaris 9–12 °C, sademeid 600–800 mm aastas. Mägedes on kliima niiskem ja jahedam. Sademeid on üle 1000 mm aastas, kõrgemal kui 2000 m on 3–4 talvekuu keskmine temperatuur alla 0 °C, lumikate püsib 4–5 kuud. Maa lõuna- ja idaosas valitseb kuiv mandriline kliima, sademeid 100–200 mm, kohati 50 mm aastas.

    Pangad: tüüpiliselt avatud 8:30-15.30

    Kauplused: tüüpiliselt avatud 10.00-21.00

    Raha: dirhem (MAD),

    1 Maroko dirhem=0.095 Euro

    Joogivesi: kraanivee asemel on soovitatav juua ostetud pudelivett.
    Jootraha: 
    Kombeks on jätta 15%, kui arvel pole teenindustasu eraldi kirjas. 

     

    Riigiinfo

    Pindala: 446 550 km²
    Kõrgeim mäetipp:
    Toubkal - 4,167 m
    Pealinn:
    Rabat
    Riigikord
    :põhiseaduslik monarhia
    Keel
    : araabia, tamasikti
    Valuuta
    : dirhem (MAD)
    Religioon
    : Moslem
    Pinge
    : 220 v, kasutusel nii kahe kui ka kolme otsaga pistikud. Adapter vajalik.
    Rahvusvaheline suunakood
    : +212

    Rahvastik: Maroko põlisrahvaks on iidsetest aegadest pärit heledanahalised berberid – kõrberändurid, kaubitsejad ja kunagised sõdalased. Berberid elavad mägi- ja poolkõrbealadel. Kõrbes rändleb beduiine. Prantslaste ja hispaanlaste hulk on Maroko iseseisvumisest peale vähenenud.

    Marokos elab 2007. aasta seisuga 33 757 000 inimest. Rahvastik on pidevalt kasvanud ja 2025. aasta eeldatav rahvaarv on 42 000 000 inimest. Maroko rahvastik on demograafilise ülemineku esimeses etapis, kuna sündimus on suur ja suremus väike. Rahvastiku tihedus on keskmiselt 68 in/km2. Kõige tihedam on asustus linnastunud rannikualadel. Maroko lõunaosa ja mäestikualad on asustatud väga hõredalt. Linnades elab 58% inimestest.

    Toit: Tüüpilised toidud on falafel, hummus, kuskus, lameleib, brochette (Maroko kebab), Harira supp (tüüpiliselt lambalihaga), zaalouk (baklažaani salat), baklažaan, birouat (täidetud pirukad). Süüakse palju taimetoitu. Kalade chermoula. Juuakse palju teed ja kohvi.

    Piirkonnad ja linnad:

    Rabat:

    Rabat (Ar-Ribāţ) on Maroko pealinn ja riigi suuruselt teine linn Casablanca järel. Ta asub Atlandi ookeani rannikul Bou Regregi jõe suudmes. Jõe vastaskaldal asub Salé linn.

    Rabati kohal asus 3. sajandil eKr asula nimega Chellah. Roomlased rajasid sinna 40. aastal Sala Colonia asula ja lahkusid sealt 250.aastal, jättes linna berberitele.

    1146 muutis Almohaadi valitseja Abd al-Mu'min asula kindluseks ja andis sellele 1170 nimeks Ribatu l-Fath (võidu kants), millest pärineb ka tänapäeva nimi. Ent sellele järgnes hoopis sajanditepikkuna allakäik.1515 teatas mauri rändur El-Wassan, et linnas on ainult sada asustatud maja. 1912. aastal vallutasid prantslased Maroko ja prantsuse kindral Hubert Lyaytey viis Maroko pealinna Fezist üle Rabati, sest berberite ülestõusud olid muutnud Fèsi ebakindlaks kohaks. Ka sultan Yusef ben Hassan (valitses1912-1927) ja kuningas Mohammed V(pärast Maroko iseseisvumist 1956. valisid pealinnaks Rabati.

    Marrakech:

    Marrakesh, endine keiserlik linn Lääne-Marokos, on suur majanduskeskus ning seal asuvad mošeed, paleed ja aiad. Medina on tihedalt täis, müüriga ümbritsetud keskaegne linn, mis pärineb Berberi impeeriumist ja mille labürintilaadsed alleed, kus õitsvad turud (turuplatsid) müüvad traditsioonilisi tekstiile, keraamikat ja ehteid. Linna sümbol ja miilide kaugusel nähtav on 12. sajandi Koutoubia mošee mauride minarett.

    Fez:

    Fès on linn Marokos,Fez-Boulemane'i piirkonna keskus, elanike arvult riigi kolmas linn. Linna asutas 789. aasta Idris I oma riigi uue pealinnana.Fès on korduvalt olnud Maroko pealinn, viimati 1912. aastani. Fèsi al-Qarawiyyini ülikool on asutatud 859.aastal. Seda peetakse maailma vanimaks. Fèsi vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse (aastast 1981). Linna nimest tuleb peakatte fess nimetus.

    Casablanca:

    (hispaania 'valge maja', araabia الدار البيضاء ad-Dār al-Bayḍāʼ) on Maroko suurim linn. Asub Atlandi ookeani rannikul. Elanike arv on üle 3,5 miljoni. 1943. aastal toimus linnassuur Casablanca konverents.

    Meknez:

    Meknes on linn Marokos. Linn on asutatud 11. sajandil. Linnas asub Moulay Ismaili ülikool. 


    Rabat:

    Rabat
    (Ar-Ribāţ) on Maroko pealinn ja riigi suuruselt teine linn Casablanca järel. Ta asub Atlandi ookeani rannikul Bou Regregi jõe suudmes. Jõe vastaskaldal asub Salé linn.

    Rabati kohal asus 3. sajandil eKr asula nimega Chellah. Roomlased rajasid sinna 40. aastal Sala Colonia asula ja lahkusid sealt 250.aastal, jättes linna berberitele.

    1146 muutis Almohaadi valitseja Abd al-Mu'min asula kindluseks ja andis sellele 1170 nimeks Ribatu l-Fath (võidu kants), millest pärineb ka tänapäeva nimi. Ent sellele järgnes hoopis sajanditepikkuna allakäik.1515 teatas mauri rändur El-Wassan, et linnas on ainult sada asustatud maja. 1912. aastal vallutasid prantslased Maroko ja prantsuse kindral Hubert Lyaytey viis Maroko pealinna Fezist üle Rabati, sest berberite ülestõusud olid muutnud Fèsi ebakindlaks kohaks. Ka sultan Yusef ben Hassan (valitses1912-1927) ja kuningas Mohammed V(pärast Maroko iseseisvumist 1956. valisid pealinnaks Rabati.   Broneering
  • Broneering
   Riiki sisenemise nõudmised
   •  

    Passi-, viisa- ning tervishoiualased nõudmised 

    Maroko

    Sihtriik: Maroko
     
    Eesti kodaniku pass Vene/Ukraina kodaniku pass Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis)

    Eesti kodanikule on Maroko viisavaba.

    Reisida saab kehtiva passiga! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud alates reisi kuupäevast.
    Kohustuslik on tervise- ja reisikindlustus.

    Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
    https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/

    Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise
    tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust

    Juhul, kui on olemas elamisluba Eestis, on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti hallile välismaalase passile.

    Viisavaba peale 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

    Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest. Vajalikud dokumendid on:
    – pass, KEHTIV VÄHEMALT 3 KUUD PÄRAST REISI
    – Eesti elamisluba(originaal), KEHTIV VÄHEMALT 3 KUUD PÄRAST REISI
    – edasi- tagasi piletite broneering
    – tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
    – piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks
    – soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

     
    Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ ja http://www.vm.ee/?q=et/node/4832
    Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon: https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/
   Broneering   
  Kontaktandmed
  • Nikal Travel OÜ
   Kaupmehe 7-29
   10114 Tallinn

  • Tel: 6640064 (E-R 09.00-17.00)
   E-post: info@nikal-travel.ee

  • Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
    
  Isikuandmete töötlemise tingimused

  •  
  Infoliini lahtiolekuajad
  • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
  •  
       616 0111
  •  
  •  
  • E-R kell 9.00 kuni 17.00
    
  • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
  • Meil on hea meel Teie kõne üle!
  •  
  Kontrollitud Teie jaoks!
  • + usaldusväärsus
  • + lahkus
  • + kompetents
  • + kliendirahulolu
  • ----------------------------
   = üldine hinnang: 4,51

  • Usaldage ka Teie meid!