Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
14
päeva

2021 CN – Hiina Jangtse ringreis: 14 päeva / 10 ööd kohapeal

 • Valige kuupäev :
  • CN – Hiina Jantse ringreisi hotellid CN – Hiina Jantse ringreisi hotellidHiina Yangtze
   Tuba mahutabinimest
   Double room, 14 days roundtrip, standard room, DBL/Twin BB, , Pakettreis majutuse ja hommikusöögiga, edasi-tagasi lend, transfeerid

   14.10.2021 - 27.10.2021 (14 päeva)
   alates 1,890 EUR Inimese kohta
 • Broneering
  Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED:   TRANSPORDIPAKETT:
   • 6 ööd kohaliku kategooria 4-tärnihotellides kaheses toas
    Majutus programmis märgitud või samaväärsetes hotellides
   • 4 ööd kruiisilaeval
   • Sõit 6-kohalises kupees rongiga teel Chongqingist Xiani
   • 1öö 4-kohalises kupees rongiga teel Xianist Pekingisse
   • Sõit kiirrongiga Shanghaist Yichangi
   • 4 täispansioni laeval
   • Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
   • Meeldiv  eesti keelt kõnelev reisisaatja
   Hinnas sisalduvad ekskursioonid:
   • Peking - suvepalee külastus
   • X´iani vanalinn
    

   Transpordipakett sisaldab:
   ✓ Teie lend ühe ümberistumisega Tallinnast Pekingisse
   ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 30 kg
   ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
   ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
   ✓ Teie tagasilend ühe ümberistumisega Shanghaist Tallinnasse
   ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!.

   Ilma varjatud lisatasudeta!

   Lennud hinnas!


   Hiina - unikaalne kultuur ja mitmekülgne loodus!
  Broneering
 • Broneering
  • Teie reisiprogramm

   NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused. Antud programm on informatiivne. Täpne reisiprogramm saadetakse lalaiali 40 päeva enne reisi algust. Palume Teilt mõistvat suhtumist. 

   HIINA ja Jangtse kruiis – Unikaalne ja mitmekülgne!

   1. päev: Saabumine Shanghaisse

   Mugav lend ühe ümberistumisega Tallinnast Shanghaisse.

   2. päev: Shanghai

   Saabute hommikul Shanghaisse. Lennujaamas tervitab Teid giid ning toimub transfeer kesklinna, kus võtate ette muljetavaldava jalutuskäigu sadama promenaadil Bundil ja ostutänaval Nanjing Lu’l. Jalakäijateed oma poodide, restoranide ja kohvikutega meelitavad neoontulede säras arvukalt turiste ja külastajaid. Järgnevalt võite jalutada muljetavaldaval Bundi promenaadil. Viimane koosneb 52 eriarhitektuuriga majast ning on üks põhilisi turistide atraktsioone Shanghais. Hiljem toimub transfeer 4-tärni hotelli, kus veedate järgnevad 3 ööd. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   3. päev: Shanghai

   Hommikusöök, mille järel kutsume Teid vabatahtlikule lisatasuga ekskursioonile kuulsa nefriidist Buddha templi juurde (sisaldub ekskursioonipaketis). Templi ees on valge lamava Buddha kuju, mis on 195 cm pikk ja kaalub tervelt 3 tonni! Hiljem jätkame oma teekonda läbi Mingi dünastia Yu aedade, mis paiknevad samuti vanalinnas. Just need aiad on üks parimaid näiteid Hiina oskuslikust aiakujundusest. Pärastlõunal õpite tundma Euroopalikku Shanghaid Prantsuse konstsessiooni ajast. Malmist rõdud ja klassikalised armsad kohvikud loovad meeldiva kontrasti kohaliku kultuuri ja pilvelõhkujate metropoli vahel. Naasete hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   4. päev: Shanghai

   Hommikusöök hotellis. Ülejäänud päev on vaba ning saate iseseisvalt avastada Shanghai võlusid. Võimalik osaleda väljasõidul Zhujiajiao külla (sisaldub ekskursioonipaketis), mis asub Dianshani järve idapoolsel kaldal. Küla on Shanghaist 40 km kaugusel. Viimaste uuenduste tõttu kutsutakse linna ka „Hiina Veneetsiaks“, kuna seal on arvukalt väikeseid tänavaid, sildu ja kanaleid. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   5. päev: Shanghai

   Pärast hommikusööki järgneb transfeer rongijaama, kus sõidate kiirrongiga Yichangi (II klassis). Modernses ja mugavas rongis saate nautida meelepäraseid sööke ja jooke (lisatasu eest). Yichangi saabudes ootab Teid transfeer luksuslikule Jangtse kruiisilaevale. Seadke end neljaks järgnevaks päevaks kajutisse sisse ning nautige laeva, kus Teid hellitatakse täispansioniga. Laevaga sõites avanevad Teile kaunid vaated oma loomuliku iluga. Lisaks alljärgnevalt kirjeldatud hinnas isalduvatele ekskursioonidele võite osa võtta ka teistest ekskursioonidest, mille kohta saate lisainfot laeval olles.

   6. päev: Jangtse kruiis

   Nautige laeval hommikusööki. Kruiisilaev sõidab rahulikult Yichangist kaunisse Xiling’i kanjonisse.  Tagasitulles pardale oodake õhtust tipphetke: kapten kutsub Teid tervitavale kokteilile!

   7. päev: Jangtse kruiis

   Hommikusöök pardal. Sõidate läbi muljetavaldava Wu kuristiku, mis lookleb piki 45 km. Vasakule ja paremale poole kallast jäävad kaunid kanjoni nõlvad, mille kõrgused ulatuvad 1200 meetrini! Lisaks toimub paadiekskursioon järjest kitsenevasse Shennongi jõkke, kust kerkivad nähtavale jõeäärsed kaljud. Olles tagasi pardal, serveeritakse Teile lõuna. Möödute Qutang‘i kanjonist, mis on imetlusväärne looduse meistriteos! Õhtusöök pardal.

   8. päev: Jangtse kruiis

   Nautige hommikusööki pardal. Liueldes õrnalt üle Jangtse, teete peatuse Shibao Zhai (tõlkes Kalliskivikindluse) templi juures. Viimane on Qingi dünastia puidust meistriteos, mis ehitati hiiglaslikule kaljule ning mida ümbritsev vaimustav loodus. Lõuna- ja õhtusöök pardal.

   9. päev: Chongqing – Xi’an

   Pärast kosutavat hommikusööki lahkute kruiisilaeva pardalt. Saabudes Chongqingi, tervitab Teid kohalik giid, kes juhatab Teid rongijaama, kust väljub rong Xi’ani. Teid ootab sõit kiirrongiga. Istuge ja puhake meeldivast kruiisist. Kogu reisi vältel võite restoranvagunis nautida meelepäraseid sööke, jooke ja snäkke (lisatasu eest). Saabudes Xi’ani, kohtute kohaliku giidiga ning toimub transfeer Teie 4*-hotelli.

   10. päev: Xi’an – öörong Pekingisse

   Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame Teil osa võtta vabatahtlikust lisatasuga väljasõidust terrakotasõdalaste juurde (sisaldub ekskursioonipaketis). Kindlasti kujuneb Teie jaoks meeldejäävaks muljeks terrakotasõdalaste armee nägemine. See tähistab üht 20. sajandi arheoloogiliste leidude tippu! Seal leidub tuhandeid sõdalasi, mille puhul on märkimisväärne, et iga kuju on erineva välimusega. Sõdalased on üles rivistatud militaarastmete järgi ning samuti leiab sealt ka sadu hobuseid ja sõjavankreid. Tagasiteel Xi’ani teete fotopeatuse Hiina ühe kõige paremini säilinud Xi’ani linnamüüri juures, mis on 14 km pikk ja rabab oma laiusega. Õhtul toimub transfeer Xi’ani rongijaama, kust sõidate öise rongiga Pekingisse, ööbimine 4-kohalises kupees.

   11. päev: Peking – Suvepalee

   Saabumine Pekingi rongijaama ning pealelõunat transfeer Teie 4-tärnihotelli, kus seate end sisse järgnevaks kaheks ööks. Nautige hommikusööki, mille järel kutsume Teid Keisrite Suvepaleesse linna loodeossa. Palee oma võrratu aiaga on üks põhilistest Pekingi turismiobjektidest. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   12. päev: Peking – Suur Hiina müür

   Pärast hommikusööki on Teil vaba päev. Kutsume Teid osalema vabatahtlikul väljasõidul Suure Hiina müüri Juyongguani külastuskoha juurde (sisaldub ekskursioonipaketis), mis valmis vahemikul 770-475 eKr. 21 196 km pikkune müür on imposantseim ehitis, mida näha isegi Maa orbiidilt. Suurem osa hästi säilinud müürist ja tornidest on kõrged ning pakuvad kauneid vaateid üle ümbritsevate mägede ja maastiku. Tagasiteel sõidame mööda kesklinnast ning teeme fotopeatuse Linnupesana tuntud Pekingi Rahvusliku olümpiastaadioni juures. Õhtul on soovi korral võimalus süüa ehtsat Pekingi pardipraadi (sisaldub õhtusöögipaketis).

   13. päev: Peking

   Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame Teil osa võtta vabatahtlikust lisatasuga kompleksest Pekingi ekskursioonist (sisaldub ekskursioonipaketis). Esimene külastus viib Teid Tian‘anmeni ehk Taevase Rahu väljakule. 39 hektari suurusel maa-alal laiuv kompleks on maailma suurim omasuguste seas. Näete Hiina parlamendihoonet, Mao Zedongi mausoleumi, Hiina Rahvusmuuseumi, Taevase Rahu väravat ja Keelatud Linna. Viimane oli 500 aasta jooksul suletud lihtrahvale ning seal on valitsenud Mingi ja Qingi dünastia perioodil 24 keisrit. Külastate Taevatemplit, mis määrati 1987. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tagasisõit hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

   14. päev: Tagasilend

   Hommikusöök hotellis ja transfeer lennujaama, kust alustate kojulendu.

   Märkus:Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.

   *Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavaseeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

   Lisaekskursioonide pakett - 225 €/in 

    NB! Meie kataloogis on viga 16.04 Ekskursiooni pakett maksab 225 Eur mitte 205 Eur ja 9.11 väljumisel maksab 205 Eur.Vabandame!

   Shanghai: Yu Aiad ja nefriit Buddha tempel, Zhujiajiao
   Peking: Suur Hiina müür ja Keelatud Linn
   X´ian: Terrakotta armee

   Õhtusöögipakett -197 €/in 

    


  Broneering
 • Broneering
  • Meie hoolikalt valitud näidishotellid

    

    

    

     

     

   Grand Gongda Jianguo

   Grand Gongda Juanguo 4-tärnihotell Pekingis asub Lõuna-Chaoyang piirkonnas. Läheduses on Pekingi tehnikaülikool (1,2 km), Happy Valley lõbustuspark (3,2 km), Nüüdiskunsti muuseum ( 3,9 km) Hongqiao turg ( 6,7 km), Taevatempel (7,3 km). Pekingi lennujaam on 24,2km kaugusel.

   Hotellis on 277 tuba ja  12 korrust. Ehitusaasta on 2008.

   Hotellis on 24h vastuvõtulaud, ekskursiooni-/piletiabi, keemiline puhastus ja/või pesumajateenus, tasuta ajalehed fuajees, pagasihoid,  uksehoidja/pakikandja. Hotellis on olemas jõu-ja treeningsaal, spaa, fitnesskeskus, massaaž.

   Hommikusööki pakutakse rootsi lauas, samuti on olemas 2 restorani, baar, kohvik ja saadaval ööpäevaringne toateenindus.

   Tubades on olemas minibaar, pimenduskatted/kardinad, privaatne vannituba, duši/vanni kombinatsioon, bidee, tasuta tualett-tarbed, föön, 37-tollise ekraaniga lameekraantelerid, tasuta wifi, igapäevane majapidamis-/koristusteenus, seif, külmik.

   http://www.grandgongdajianguohotel.com/    

    

        

    

    

    

    

   Kruiisilaev "Century Sun"

    

   Kruiisilaev on ehitatud vastavalt 5-tärni hotelli nõutele. Laeval on vastuvõtulaud, päikeseterass, massaazi-ja spaaosa, raamatukogu, baar, ööklubi, kauplus. Õhtud on sisustatud elava meelelahutusega. Mugavates ja avarates kajutites on eraldi vannitoad, lisaks ka istekohad ja rõdu. Toitlustamine toimib täispansioni järgi: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök (joogid lisatasu eest)

    

    

    


        


  Broneering
 • Broneering
 • Broneering
  Hea teada
  • RIIGIINFO

   Üldinfo ja kasulik teave

   Hiina ajavöönd: maailmaaeg +8, Ajavahe Eestiga: talvel 6 tundi, suvel 5 tundi.
   Religioonid: taoistid, budistid, kristlased 3-4%, muhameedlased 1-2% (ametlikult ateistlik ühiskond).
   Keel: Ametlikud keeled - mandarini ja kantoni hiina.
   Pindala: 9 596 960 km²
   Elanikke: 1 343 239 923
   Keskmine eluiga: 74,84 aastat
   Rahvuslik koosseis: Han hiinlased 91,5%


   Liiklemine Hiinas:
   Taksod (chu zu che 出租车 VÕI da di 打的) on hõlpsalt tuvastatavad, neid on palju ning üldiselt on need turvalised ja odavad. Kandke alati kaasas oma hotelli visiitkaarti; seal on hotelli nimi ja aadress hiina keeles ja selle järgi teab taksojuht, kuhu teid viia.
   Hotellides, rongijaamades ja turismiobjektide juures võtke takso alati selleks ettenähtud kohast. Kõikidel taksodel on taksomeetrid, nii et olge ettevaatlik, kui keegi püüab teiega hinnas enne reisi kokku leppida. Hankige endale taksoraamat (Taxi Book), mis on saadaval enamikus raamatukauplustes. Näidake taksojuhile, kuhu soovite minna. Suuremates linnades on kaasaegne metroo (di tie 地铁) väga odav, turvaline ja keskkonnasäästlik viis linnas liikuda. Ostke pilet kioskist enne, kui rongile lähete.

   Raha ja krediitkaardid: Hiina rahvusvaluuta on Hiina jüaan (CNY). 1 EUR = 7 CNY (23.02.2016).
   Pangad on tavaliselt avatud E-L 09 - 18. Sularaha saab vahetada pankades ja suuremates hotellides ning ka sularahaautomaate on suhteliselt palju. Raha saab Hiinas välja võtta rahvusvahelise krediit- või deebetkaardiga sellistest Hiina pankade sularahaautomaatidest, millel on Maestro või Visa logo. Ühekordsel väljavõtmisel kehtib limiit (tavaliselt 2500 CNY, st 340 EUR(23.02.2016)), kuid raha saab välja võtta mitu korda järjest. Krediitkaarte saab kasutada laialdaselt, kuid mitte kõikjal. Enne ostu sooritamist kontrollige, kas selle eest on võimalik tasuda krediitkaardiga. Juhul kui te peaksite kaotama krediitkaardi või kui see varastatakse helistage kohe Eestisse  Pankade Kaardikeskusesse tel (372) 671 1444 või oma kodupanka, nii saate te oma kaardi kohe sulgeda.

   Internet: Internet on kättesaadav enamikes hotellides ja Interneti-kohvikutes. Enamikel Interneti-kohvikutel on väljas silt 网吧. Hiinas ei tööta Googli põhised internetileheküljed, sh Gmail. Samuti pole ligipääsu Facebooki, Youtube kontodele. 

   Seadused ja tavad:
   Koguge teavet kohalike seaduste ja tavade kohta ning järgige neid kohapeal.
   Pidage meeles, et ilma valitsuse loata ei tohi osaleda demonstratsioonidel ega jagada poliitilisi lendlehti ning teid võidakse selle tegevuse eest arreteerida.
   Avalikus kohas alkoholijoobes viibimine ei ole üldiselt aktsepteeritud ja tõenäoliselt tuleb sellest pahandusi. Narkootikumide omamine ja tarbimine on keelatud. Narkootikumidega seotud seaduserikkumiste eest on Hiinas ettenähtud ranged karistusmäärad, sealhulgas surmanuhtlus.
   Vähesed hiinlased räägivad võõrkeeli ja inglise keelt eriti ei kasutata.

   Jootraha: Jootraha ootavad eelkõige giidid päeva lõppedes. Üldiselt jootraha jätmist Hiinas ei eeldata ja see võib põhjustada arusaamatusi ning ebamugavust mõlemale poolele.

   Poodlemine ja kauplemine: Hiinas on palju võimalusi kauplemiseks ja poodlemine on hiinlaste rahvuslik ajaviide.  Kuid tippkaubamärkide riideesemed, sigaretid, kosmeetika, DVD-d jms, mida tänavatel imeodavate hindadega müüakse, on enamasti koopiad. Piraatlus on ebaseaduslik ning sellised tooted võidakse tollis konfiskeerida. Lisaks võite saada trahvi oma riigi tollis.
   Turul, müügilettide juures ja väikestes poodides olge valmis kauplema.  Mõned müügipakkumised võivad tunduda heidutavad, kuid säilitage kannatlikkus ja makske ainult siis, kui peate hinda mõistlikuks. Kaubamajades ei ole kauplemine kombeks, kuid võite küsida, kas tehakse allahindlust.
   Antiikesemeid, millel ei ole Hiina ametivõimude punast pitserit, ei tohi Hiinast välja viia.

   Kraanivesi: vältige kraanivee joomist. Pudelivesi on laialt kättesaadav, kraanivett peaks enne joomist keetma.

   Söök: söök on mitmekesine ning üldiselt hea ja odav. Kui teenindav personal inglise keelt ei räägi, valige restoran, mille menüükaardil on pildid.

   Elektrivool: Hiina tavatarbija elektrivõrk kasutab pinget 220 V, pistikupesad võivad olla erinevat tüüpi (europistik, ameerika pistik, kolmeharuline). Paremates hotellides on korraga esindatud erinevad pistikupesa tüübid. Sobiva pistikupesa mitteleidmisel tuleks abi küsida hotelli teenindajatelt.

   Ohud reisimisel: Rangete karistuste ja traditsioonilise hiina kasvatuse tõttu on Hiina välisturistile üldiselt turvaline riik, eriti kui järgitakse turistide tavalisi marsruute, mis hõlmavad suurlinnade keskusi ja vaatamisväärsusi. Oma kaasaskantaval omandil tuleb siiski silma peal hoida, sest teatud piirkondades, eriti Lõuna-Hiinas, näiteks Guangzhous ja Shenzhenis ei ole taskuvargad haruldased. Tähelepanelikkus kulub ära ka raha pangautomaadist võtmisel. Kuritegevusest suuremaks ohuks peetakse pigem liikumist linnatänavatel, mis nõuab mõnda aega harjumiseks: vaatamata liiklusreeglite olemasolule, neist suuremat ei hoolita, see käib eriti öösiti väiksemate linnade kohta.

   Kliima: 
   Talv Põhja-Hiinas algab enamasti novembris ja jätkub veel märtsis. See on siiski kuiv üldiselt päikesepaisteline, temperatuurid tõusevad harva üle 0°C. Suvi kuum, temperatuur tõuseb 38°C-ni. Madala õhuniiskuse tõttu ei tundu Põhja-Hiina nii ebamugavana nagu mõned lõunapiirkonnad. Juuli- ja augustikuu on Pekingi ümbruses vihmane, sagedaste äikesetormide ja vihmahoogudega.
   Lõuna-Hiina talv on suvest lühem, ent külm ja niiske, välja arvatud Yunnani, Henani ja Guangdongi provintsis. Temperatuur võib langeda -10°C-ni. Lumigi pole haruldane, nt Hiina suurimas linnas Šanghai piirkonnas. Suvi kestab kaua, on ebamugavalt kuum ja niiske, juulis ja augustis tõuseb temperatuur päeval üle 38°C. Vihmaperiood on mais ning juunis, ja isegi siis, kui ei saja, püsib õhuniiskus väga kõrgel.

   Hiina köök: Hiina köök on üks maailma populaarsemaid. Kuigi pole olemas ühtset Hiina kööki ja söömisharjumused on eri provintsides erinevad, kehtivad kogu Hiinas teatud kindlad toiduvalmistamise ja serveerimise põhimõtted, Hiina kokakunsti raudreeglid, mis teevad Hiina köögist just selle, mis ta on.
   Pekingi part – Kõik oskavad seostada Hiina kööki maailmakuulsa Pekingi pardiga. Väidetakse, et tõelist Pekingi parti võivat leida ainult kohapealsetes Pardirestoranides. See hiina kokakunsti pärl saavat oma tõelises hiilguses sündida ainult tingimustes, kus jälgitakse piinliku täpsusega kõiki valmistusnippe. Pekingi part on hea näide sellest, kuidas võimukandjate eelistused on läbi aegade mõjutanud ühe toidu valmistamist. Roa ajalugu ulatub tagasi Songi dünastia aegadesse. Tollal küpsetati parti savikoorikus. Yuani ajal mongolite võimu all täideti part lambalihaga, et muuta roog põhjast saabunud valitsejate maitseharjumustele vastuvõetavamaks. Alates Mingi dünastiast eelistatakse eriti õhukese naha ja pehme lihaga valget parti. Enne kui Pekingi part tänapäeval piduroana lauale kantakse, peab ta läbima kuue- kuni seitsmekümne päeva pikkuse ettevalmistusperioodi. Seda väärtuslikku lindu küpsetatakse ümaras ahjus elaval tulel, mida toidetakse datli-, virsiku- ja pirnipuu puiduga.

   Tippklassi ringreis Hiina annab Teile ainulaadse võimaluse avastada aastatuhandete vanust ajalugu, suuri filosoofe, hooneid ja kultuurisaavutusi Hiinas. Suur Hiina müür, mis on kindlasti imposantseim ehitis, ja paljud teised maailmatasemel kultuurimälestised, Konfutsiuse tarkus – kõik need kuuluvad Hiina sädelustes linnade Pekingi ja Shangai juurde. Hiina on kontrastide maa, kus reisijaid paelub üks maailma vanim tsivilisatsioonidest ning samas ka kiiresti arenev majandus ja elukeskkond. Nagu öeldakse: „Parem üks kord näha, kui sada korda kuulda!“

   Jangtse kruiisilaev "Century Sun"

   Kruiisilaev on ehitatud vastavalt 5-tärni hotelli nõutele. Laeval on vastuvõtulaud, päikeseterass, massaazi-ja spaaosa, raamatukogu, baar, ööklubi, kauplus. Õhtud on sisustatud elava meelelahutusega. Mugavates ja avarates kajutites on eraldi vannitoad, lisaks ka istekohad ja rõdu. Toitlustamine toimib täispansioni järgi: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök (joogid lisatasu eest). Puudub kohustuslik riietumisstiil. Laeval tuleb tasuda 150 CNY jootraha (u 20EUR) inimese kohta. 

   Hiina müür – parem üks kord näha, kui sada korda kuulda!
   Suur Hiina müür on Hiina kaitserajatis, mida ehitati alates 3. sajandist eKr kuni 17. sajandi alguseni eesmärgiga kaitsta valitsevaid dünastiaid võõrvõimude (mongolid, türklased jt) sissetungi eest.
   Mitmeid müürilõike ehitati alates 3. sajandist eKr, kuid Suur Hiina müür sai alguse ajavahemikus 220–200 eKr, kui esimene Hiina keiser Qin Shi Huangdi lasi üksikud müürilõigud omavahel ühendada. Müüri kogupikkuseks loetakse pärast 2009. aasta arheoloogilisi avastusi 8851,8 km (peamüüri pikkus 2400 km) ja praegu ulatub müür mererannikult Pekingist idas kuni Gobi kõrbeni Gansu provintsis keset Hiinat.
   Müür on 9 meetrit kõrge, ülaosas 5,5 meetrit lai ning varustatud müüripealse tee, vahitornide, väravate ja kantsidega, millest juba vahitorne on kokku loetud umbes 20 000 (hiina ajaloolased väidavad, et kunagi võis see arv olla 60 000). 
   Soovitused ja hoiatused: Olge valmis, müür on kohati päris järsk ja vähese treenitusega inimesed väsivad kiiresti. Kui ilm on jahe ja vihmane, kaitske end tuule ja külma vastu!

   Mingi hauakambrid – Hiina hiilguse mälestusmärgid
   Hiina kaks viimast suurt dünastiat Mingi ja Qingi keisrikojad jätsid endast maha suurejoonelise arhitektuuripärandi. Erilist tähelepanu selles väärivad keisrikoja liikmete hauakambrid.
   Need maailma kultuuripärandisse kuuluvad vaatamisväärsused annavad hea ülevaate Hiina kultuurilistest ja arhitektuurilistest saavutustest viimase 500 aasta jooksul. Hauakambrid on ehitatud rangeimate fengshui põhimõtete järgi ja on muljetavaldavad isegi tänapäeval.

   Hutong – Pekingi vanalinn
   Hutong on Pekingi vanalinn ning tõlkes tähendab see „tee kaevule“.
   Kitsad hutong-tänavad ja neid ääristavad traditsioonilised siheyuan-majad on vaieldamatult Pekingi kultuuripärnadi keskne osa. Vanimad hutongid ehitati juba Mingi dünastia ajal 1400 aastal.

   Zhujiajiao küla – Shangai Veneetsia
   Shangaist umbes 30 kilomeetri kaugusele antiiksesse linna nimega "Zhujiajiao." Linna kutsutakse ka „Shangai Veneetsiaks," sest on eriline oma pisikeste tänavate ja tänavate vahel paiknevate jõgede poolest, mille juurde kuuluvad ka mitmekümned sillakesed. Kitsad tänavad on täis söögikohti ja suveniiripoode.

    

  Broneering
 • Broneering
  Riiki sisenemise nõudmised
  • Passi-, viisa- ning tervishoiualased nõudmised 

   Hiina

    
   Sihtriik: HIINA (uuendatud 20.03.2019)
    
   Eesti kodaniku pass Vene/Ukraina kodaniku pass Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis)
   Hiina RV viisa: Vajalik iskilik kohaleminek saatkonda ja täita eelnevalt ankeet.
   Vajalikud dokumendid:
   • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu,
   • passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
   • passikoopia
   • 1 ankeet https://cova.cs.mfa.gov.cn/qzCoCommonController.do?show&pageId=index&locale=en_US
   • 1 värviline passifoto digitaalsel kujul (3,4 x 4,8 cm),valge taust, juuksed ei tohi olla laubal.
   • edasi-tagasi piletite broneering
   • töökoha garantiikiri (inglise keeles), nõuded märkustes ja selgitustes!
   • õpilase/ üliõpilase puhul – garantiikiri õppeasutusest koos pangakonto väljavõttega, lisainfo märkustes ja selgitustes!
   • kui taotleja on pensionär või mittetöötav isik – taotleja pangakonto väljavõte, lisainfo märkustes ja selgitustes!
   • kui reisib laps kas ühe vanema, või mõlema vanemaga- on vajalik saatkonnale esitada sünnitunnistusest koopia.
   Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut. Inglise keelde tõlgitud sünnitunnistus on vajalik, kui lapse perekonnanimi erineb lapsevanema omast.
   Viisalõiv on ühekordse sisenemisega 80 eurot.
    
   MÄRKUSED JA SELGITUSED:
   – NÕUDED TÖÖKOHA GARANTIIKIRJALE:
   garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga.
   Garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. Kui firma katab reisikulud, peab garantiikirjas olema sellekohane viide.
   Juhul, kui tegemist on FIE-ga või firma omanikuga, esitada töökoha garantiikirja asemel kas B-kaardi koopia või inglise keelne väljavõte Äritegevuse teabesüsteemist: https://ariregister.rik.ee
   – ÕPILASE/ ÜLIÕPILASE garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist. Lisada taotleja pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri vanematelt/ isikult- kes katab taotleja eest Hiinas viibimise kulud ning tema töökoha garantiikiri.
   – PENSIONÄRI VÕI MITTETÖÖTAVA ISIKU puhul- pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.
   – kui reisib alla 18 a. laps ilma vanemateta , on vajalik mõlema vanema poolt allkirjastatud reisiluba (inglise keeles)
    
   Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
   http://www.vm.ee/?q=node/14289
   Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
   https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
    
   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm
    
   Rohkem informatsiooni Hiina kohta, Eesti Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/hiina või  Hiina saatkond Tallinnas: http://www.chinaembassy.ee/ 
    
   Hiina RV viisa:
   Viisatingimused samad, mis Eesti passile, v.a viisalõiv.
   Vajalikud dokumendid:
   • Viisadokumentidele lisada elamisluba Eestis (koopia mõlemast poolest), kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi.
   • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu,
   • passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
   • passikoopia
   • 1 ankeet
   • 1 värviline passifoto (3,3 x 4,8 cm)
   • edasi-tagasi piletite broneering
   • töökoha garantiikiri (inglise keeles), nõuded märkustes ja selgitustes!
   • õpilase/ üliõpilase puhul- garantiikiri õppeasutusest koos pangakonto väljavõttega, lisainfo märkustes ja selgitustes!
   • kui taotleja on pensionär või mittetöötav isik – taotleja pangakonto väljavõte, lisainfo märkustes ja selgitustes!
   • kui reisib laps kas ühe vanema, või mõlema vanemaga- on vajalik saatkonnale esitada sünnitunnistusest koopia.
   Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut. Inglise keelde tõlgitud sünnitunnistus on vajalik, kui lapse perekonnanimi erineb lapsevanema omast.
   Viisalõiv on ühekordse sisenemisega 50 eurot.
    
   MÄRKUSED JA SELGITUSED:
   – NÕUDED TÖÖKOHA GARANTIIKIRJALE:
   garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga.
   Garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. Kui firma katab reisikulud, peab garantiikirjas olema sellekohane viide.
   Juhul, kui tegemist on FIE-ga või firma omanikuga, esitada töökoha garantiikirja asemel kas B-kaardi koopia või inglise keelne väljavõte Äritegevuse teabesüsteemist: https://ariregister.rik.ee
   – ÕPILASE/ ÜLIÕPILASE garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist. Lisada taotleja pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri vanematelt/ isikult- kes katab taotleja eest Hiinas viibimise kulud ning tema töökoha garantiikiri.
   – PENSIONÄRI VÕI MITTETÖÖTAVA ISIKU puhul- pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.
   – kui reisib alla 18 a. laps ilma vanemateta , on vajalik mõlema vanema poolt allkirjastatud reisiluba (inglise keeles)
    
   Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
   http://www.vm.ee/?q=node/14289
   Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
   https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
    
   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm
    
   Rohkem informatsiooni Hiina kohta, Eesti Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/hiina  või  Hiina saatkond Tallinnas: http://www.chinaembassy.ee/  
   Hiina RV viisa:
   Viisatingimused samad, mis Eesti passile, v.a viisalõiv.
   Vajalikud dokumendid:
   • Viisadokumentidele lisada elamisluba Eestis (koopia mõlemast poolest), kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi.
   • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu,
   • passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
   • passikoopia
   • 1 ankeet
   • 1 värviline passifoto (3,3 x 4,8 cm)
   • edasi-tagasi piletite broneering
   • töökoha garantiikiri (inglise keeles), nõuded märkustes ja selgitustes!
   • õpilase/ üliõpilase puhul- garantiikiri õppeasutusest koos pangakonto väljavõttega, lisainfo märkustes ja selgitustes!
   • kui taotleja on pensionär või mittetöötav isik – taotleja pangakonto väljavõte, lisainfo märkustes ja selgitustes!
   • kui reisib laps kas ühe vanema, või mõlema vanemaga- on vajalik saatkonnale esitada sünnitunnistusest koopia.
   Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut. Inglise keelde tõlgitud sünnitunnistus on vajalik, kui lapse perekonnanimi erineb lapsevanema omast.
   Viisalõiv on ühekordse sisenemisega 80 eurot.
    
   MÄRKUSED JA SELGITUSED:
   – NÕUDED TÖÖKOHA GARANTIIKIRJALE:
   garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga.
   Garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. Kui firma katab reisikulud, peab garantiikirjas olema sellekohane viide.
   Juhul, kui tegemist on FIE-ga või firma omanikuga, esitada töökoha garantiikirja asemel kas B-kaardi koopia või inglise keelne väljavõte Äritegevuse teabesüsteemist: https://ariregister.rik.ee
   – ÕPILASE/ ÜLIÕPILASE garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist. Lisada taotleja pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri vanematelt/ isikult- kes katab taotleja eest Hiinas viibimise kulud ning tema töökoha garantiikiri.
   – PENSIONÄRI VÕI MITTETÖÖTAVA ISIKU puhul- pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.
   – kui reisib alla 18 a. laps ilma vanemateta , on vajalik mõlema vanema poolt allkirjastatud reisiluba (inglise keeles)
    
   Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
   http://www.vm.ee/?q=node/14289 
   Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
   https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/ 
    
   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm 
    
   Rohkem informatsiooni Hiina kohta, Eesti Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/hiina või  Hiina saatkond Tallinnas: http://www.chinaembassy.ee/   
    
   Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ ja http://www.vm.ee/?q=et/node/4832
   Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon: https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/
  Broneering 
Kontaktandmed
 • Nikal Travel OÜ
  Ehitajate tee 114
  13517 Tallinn

 • Tel: 6640064 (E-R 09.00-13.00)
  E-post: info@nikal-travel.ee

 • Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
   
Isikuandmete töötlemise tingimused

 •  
Infoliini lahtiolekuajad
 • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
 •  
      616 0111
 •  
 •  
 • E-R kell 9.00 kuni 13.00
 • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
 • Meil on hea meel Teie kõne üle!
 •  
Kontrollitud Teie jaoks!
 • + usaldusväärsus
 • + lahkus
 • + kompetents
 • + kliendirahulolu
 • ----------------------------
  = üldine hinnang: 4,51

 • Usaldage ka Teie meid!