Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!

2019 LK - Sri Lanka Ringreis

 • Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED:

     TRANSPORDIPAKETT:
   • 10 ööd keskklassi hotellides kaheses toas
   • Poolpansion (hommikusöök ja õhtusöök) 
   • Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
   • Meeldiv eesti kõnelev reisijuht

   HINNAS sisalduvad kõik ekskursioonid!


    

   Transpordipakett sisaldab:
   ✓ Teie lend ühe ümberistumisega Tallinnast Istanbuli ja tagasi
   ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 20 kg
   ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
   ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
   ✓ Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi lennujaama
   ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!

   Sisaldub hinnas!


   Põneva kultuuriga ja koloniaalajalooga Sri Lanka!
  • Teie reisiprogramm

   1-2. päev: lennud Tallinnast Colombosse

   Väljalend Tallinnast, vahepeatus ja ümberistumine Istanbulis. Saabumine Colombo Bandaranaike lennujaama. Siin tervitavad Sri Lanka traditsioonide kohaselt lillepärgadega Jetwing Travelsi esindaja ja kohalik giid. Transfeer Wattalasse.

   Registreerumine 4-tärnihotelli Pegasus Reef Hotel.

   3. päev

   Hommikusöök hotellis. Väljaregistreerumine ning suundutakse Dambullasse.

   Dambulla asub Sri Lanka keskel, Matale provintsis ning on kuulus eelajalooliste koobastemplite poolest. Esimesed kolm koobast on vanemad ja suuremad kui ülejäänud kaks. Arvatakse, et esimesed koopamaalingud ja kujud valmisid juba 1. sajandil e.m.a. Kõigi 5 koopa seinad ja laed on kaetud budistlike seinamaalingutega ja siin asub rohkem kui 153 Buddha kuju. Neist silmatorkavaim on esimeses koopas asuv 14 meetri pikkune lamav Buddha. Koopatempli seinu ja lagesid katavad freskod, mis on saare vanimad. Templis asuvad ka teiste jumalate ja kuulsate kuningate kujud.

   Transfeer hotelli, õhtusöök ja ööbimine 4-tärnihotellis Amaya Lake.

   4. päev

   Peale hommikusööki sõit Polonnaruwasse.

   Polonnaruwa oli Sri Lanka keskaegne pealinn 11.−13. sajandil. Riigis saavutati suur poliitiline, majanduslik ja sotsiaalne taassünd kuningas Vijayabahu I, Parakramabahu I ja Nissankamalla-Polonnaruwa valitsusajal. Mälestised on paremini kaitstud kui Anuradhapuras. Parakrama kuju, Kuninglikud paleed, vastuvõtusaalid, Vata-da-ge, Thuparama, Rankoth Vehera, Kiri-Vehera, Gal-Vihara, Lankathilaka ja Thivanka pildimuuseum on mõned parimatest vaatamisväärsustest Sri Lankal.

   Sõidatakse edasi Minneriya rahvusparki, mis asub 8889 hektari suurusel endise Minneriya-Giritale pühapaiga alal. Pargis elab ligikaugu 200 metsikut elevanti, pühvlit, metssiga, põtra ja leopardi, 9 liiki kahepaikseid, 25 liiki roomajaid, 160 linnuliiki, 26 liiki kalu ja 78 liiki liblikaid. Rahvuspark on üks parimaid paiku kogu riigis, kus on võimalik kohata suurel hulgal metsikuid elevante ja veelinde. Iidse Minneriya veehoidla mõjul on pargi 88,9 km2 alal palju kive, metsarohelust, niisket pinnast, mis on varjupaigaks makaakidele, sambari hirvedele, pühvlitele, krokodillidele ja leoparditele (viimaseid on siiski väga harva näha).

   Tagasisõit hotelli.

   Õhtusöök ja ööbimine Amaya Lake, Dambulla 4-tärnihotellis Superior-toas.

   5. päev

   Peale hommikusööki sõidetakse kuulsasse Sigiriya kaljukindlusesse. Sigiriyal asub 5. sajandil valminud „Taevakindlus”, mis on tõenäoliselt saare kõige fantastilisem vaatamisväärsus. 200 m kõrgusel kaljutipul asuvat kindlust tuntakse ka kui Lõvi kaljut, ilmselt suure lõvi tõttu, kes seisis kunagi sissepääsu ees. Kaljuseina tipus laiub ala, kus kunagi asusid suurepärane ja luksulik palee ning basseiniga aiad. Kalju sees asuvatest trepikodadest on säilinud ainus teadaolev iidne Sinhala fresko, mis on säilitanud originaalse värvi ja kuju.

   Ekskursioon jätkub Sri Lanka külatuuriga. Saab näha ja kogeda, kuidas inimesed elavad lihtsas ja harmoonilises keskkonnas vastavalt aastaajale. Külastatakse traditsioonilist küla ja jälgitakse külaelanike igapäevast elustiili ja koduseid tegevusi. Külatuur hõlmab ka turistidele mõeldud ringkäiku džunglis, sõitu veisekaarikul ja katamaraanisõitu külas asuval järvel. Samuti on võimalik süüa ehedat Sri Lankale omast lõunaeinet (riis ja karri), mida valmistavad kohalikud külamehed, kes räägivad oma eluolust.

   Tagasisõit koos ehedate muljetega hotelli.

   Õhtusöök ja ööbimine Dambullas 4-tärnihotellis Amaya Lake, Superior toas.

   6. päev

   Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine ning suundutakse bussiga Kandysse, Sri Lanka endisesse pealinna, mis asub Keskprovintsis. Teel külastatakse Matale maitsetaimede aeda, kus kasvavad kaneel, kardemon, must pipar ja paljud teised eksootilised vürtspuud. Soovijad saavad maitseaineid kaasa osta. Ekskursioonil räägitakse maitsetaimedest ning selgitatakse, kuidas ning millistes toitudes neid kasutada. Peale maitsetaimeaeda külastatakse traditsioonilist batikavabrikut – kus on võimalus tutvuda selle materjali valmistamise ja värvimisega. Loomulikult saab endale soetada vabrikupoest omanäolisi Sri Lanka batikatooteid. 

   Edasi suundutakse Kandysse, mis on vana singalite kuningriigi pealinn ja asub kaunis mägedevahelises orus. See on Keskprovintsi tähtsaim administratiivüksus ning suuruselt teine linn Sri Lankal. Kandy linna teeb eriliseks Sri Dalada Maligawa ehk Püha Hamba tempel, mis asub endise kuningalossi kompleksis ning kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Buddha hamba tõi Orissani printsess Sri Lankasse oma juustesse peidetult 4. sajandil. Tempel on saanud sõjategevuses kõvasti kannatada, kuid on alati taas üles ehitatud. Tempel koos reliikviaga on budistliku maailma üks tähtsamaid palverännakukohti. Kandys peetakse igal aastal ka Esala Perahera festivali, mis on pühendatud sellele samale pühale Buddha hambale. Budistlikke templeid, kloostreid ning teisi pühapaiku on näha kõikjal linnas. Linna arhitektuuri on tugevalt mõjutanud Briti koloniaalperiood. 

   Linnaekskursioonil külastatakse ka vääriskivide muuseumi.

   Õhtusöök ja ööbimine Kandys, Amaya Hillsi 4-tärnihotellis.

   7. päev

   Peale hommikusööki suundutakse Pinnawala elevantide orbudekodusse, mis asutati 1975. aastal ning sellest on saanud üks Sri Lanka külastatavamaid turismimagneteid. Kuna elevandipojad ei saa iseseisvalt hakkama enne 5. eluaastat, otsustati hüljatud elevandibeebidele abi pakkuda. Omaette vaatepilt on elevantide söötmis- ja ujumisrituaalid. Orbudekodus on sündinud u 70 elevanti ning elevantide hooldusprogramm on kaasa aidanud selle liigi säilimisele Sri Lankas.

   Elevantide juurest sõidetakse Peradeniyasse, kus külastatakse Kuninglikku botaanikaaeda. Aed asub u 59 ha-l ja rajati juba 1374. aastal Gampola ja Kandy kuningatele puhkuseveetmise kohaks. Aias on registreeritud ligi 5000 liiki taimi! Ainuüksi palmipuid on u 200 liiki – haruldasemad näiteks Seišellidelt pärit topelt-kookospalmid. Aias on kokku viis palmipuude puiesteed, millest kõige varajasem on istutatud juba 1905. aastal ning kannab nimetust Royal Palm Avenue. Kindlasti pakuvad kõigile huvi orhideede ja maitsetaimede ekspositsioonid, mis on ühed külastatavamad selles aias.

   Tagasisõit hotelli, õhtusöök ja ööbimine Kandys, Amaya Hillsi 4-tärnihotellis.

   8. päev

   Hommikusöök, väljaregistreerimine ning asutakse teele Nuwaraeliyasse, külastades teel teeistandusi.

   Teed hakati Sri Lankal kasvatama 1824. aastal Peradeniya botaanikaaias, kuhu esimesed taimed toodi Hiinast. 1839. aastal toodi teetaimi juurde veel ka Assamist. 1867. aastal istutas Šotimaalt pärit taimekasvataja, James Taylor, teeseemned u 8 ha metsamaale Loolconduras. 1873. aastal alustas Sri Lanka tee eksportimist, kui Londonisse saadeti esimesed tagasihoidlikud 10 kg teed.

   Kõige paremini kasvab teepõõsas troopilistel ja subtroopilistel aladel, kus on vajalikul hulgal sademeid ja niiskust ning nõrgalt happeline pinnas. Kuumas troopikas istutatakse teepõõsad tee kvaliteedi parandamiseks mäenõlvadele. Siin Sri Lankas, kus on ideaalsed tingimused tee kasvatamiseks, tehakse seda kuni 2000 m kõrgusel.

   Peale teeistanduse külastust sõidetakse edasi Nuwara Eliyasse, mis on Sri Lanka kõige tähtsam teetootmiskeskus. Seetõttu on Nuwara Eliya ka kõige jahedam koht Sri Lankal, keskmine temperatuur u 20 kraadi, sest asub u 6200 m kõrgusel merepinnast. Siin kasvatatakse juurvilju, lilli, koduloomi jmt. Seda kõike tänu Sir Samuel Bakerile, keda võlus nähtud piirkond niivõrd, et ta otsustas 1828. aastal siia endale Inglismaa talutüüpi farmi rajada. Ilmaasjata ei kutsutud seda piirkonda ka Väikeseks Inglismaaks (Little England), sest koloniaalvallutajad tõid kaasa nii põllukultuurid kui ka rebasejahi traditsioonid ning muud Inglismaa kõrgklassi meelelahutused nagu golfi, polo ja kriketi.

   Ööbimine Nuwareliya, Jetwing St. Andrew’si 4-tärnihotellis.

   9.–11. päev

   Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine ning bussitransfeer rannapuhkusele.

   Ööbimine Panaduras, hotellis Jie Jie Beach by Jetwings.

   12-13. päev

   Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine ning bussitransfeer Colombo lennujaama tagasilennuks Tallinnasse. Lend Colombo-Istanbul-Tallinn.

   NB! Meie kataloogis on viga reisiprogrammi päevade arvestuses, reisiprogrammis on päevad loendatud saabumisest alates, arvestamata reisil oldud päevi! Vabandame!

   Märkus: Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, maksab klient selle kohapeal otse hotellile.

   Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

   Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.

    


            
  • Teie näidishotellid!

    


    

    


    

    

    

    

    


    

    


    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


    
    

    

    

    

    

      •   • Hea teada
  • Riigiinfo: Sri Lanka

   Pealinn: Colombo

   Valitsus: vabariik

   Raha: Sri Lanka ruupia LKR

   Pindala: 65 610 km2

   Rahvastik: 21 milj elanikku, singalid, tamilid

   Keel: sinhala keel

   Religioon: budism, islam, hinduism, kristlus

   Elekter: 230V, Suurbritannia vana 3-haruline ümmarguste kontaktidega pistik, harva europistik

   Ajavöönd: GMT+5:30. Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on Sri Lankal aeg Eesti ajast 4h ees. Suveajal on ajavahe +3h.

   Geograafia: saareriik Lõuna-Aasias. Kuni 1972. aastani kandis nime Tseilon. Saare ümber on kolm veekogu, India ookean, Mannari laht ja Palki väin. Naabriteks on India ja Maldiivid.

   Kliima: Kliima on troopiline ja soe ookeanituulte mõõduka mõju tõttu. Aasta keskmine temperatuur on 28 °C – 31 °. Esineb teatavaid vihmaperioode. Mägedes võib temperatuur langeda 17 kraadini. Parim aeg Sri Lanka külastamiseks on jaanuaris märtsini, mil on kõige kuivem ja temperatuurid on mõnusalt kõrged, kuid soojust saab nautida Sri Lankal aastaringselt. Veepetmeperatuur on aastaringselt üle 25 °C.

   Rahvastik: Sri Lankal on ligikaudu 15,6 miljonit elanikku. Rahvastiku iive protsent on kõrge. Rahvastiku tihedus on 236 elanikku km². Rahvastikust 70% on singalid. 25% tamilid, vähem on malaislasi, maure, vedasid ja euraasialasi. Riigikeel on sinhala keel. Usundiks on budism, induism, islam ja ristiusk. Neile meeldib teha käsitööd, valmistada keraamikat, punuda korve jms.

   Keel: Ametlik riigikeel on sinhala keel, kuid enamus inimesi räägib heal tasemel inglise keelt.

   Religioon: 69% Sri Lanka rahvastikust on budistid, 15 % hinduistid, 8% moslemid ning 8% kristlased.

   Raha: Sri Lanka ruupia LKR. 1 EUR= 198,2 LKR; 1 USD= 114,67 LKR Aktsepteeritakse VISA, Dinersi ning Master Cardi krediitkaarte. Raha saab vahetada saabudes lennujaamas, pankades ning hotellides. Hotellides on kurss reeglina kehvem kui lennujaamas ja pankades. Paljudes kohtades saab maksta ka USA dollarites.

   Jootraha: Sri Lanka viisakusreeglite järgi on kombeks anda jootraha.
 • Riiki sisenemise nõudmised
  •  

   Passi-, viisa- ning tervishoiualased nõudmised 

   Sri Lanka

   Sihtriik: Sri Lanka  (uuendatud 09.10.2018)
    
   Eesti kodaniku pass Vene/Ukraina kodaniku pass Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis)

   Alates 1. jaanuarist 2012 on kohustuslik ETA (Electronic Travel Authorization), mida saab taotleda http://www.eta.gov.lk.

   ETA luba on võimalik taotleda nii turismi-, transiidi- kui ärireisiks.

   Vajalikud dokumendid ETA taotlemiseks:
   – pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki saabumisel, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
   – edasi-tagasi piletite broneering
   – piisavad rahalised vahendid
   – soovitav on tervise- ja reisikindlustus
   – soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine

   Positiivse vastuse korral on ETA kehtivus alates taotlemise kuupäevast kuni 3 kuud, mille jooksul peab olema reis toimunud. Kokku saab ETA-ga Sri Lankal viibida kuni 30 päeva.

   Rohkem informatsiooni: http://www.eta.gov.lk.

   ETA taotlemine on tasuline, tasuda saab kas Visa või Master krediitkaardiga. Tasutakse viisalõiv, mille saab täpsustada üle siit: http://www.eta.gov.lk.

   Viisa on tasuta alla 12 aastastele lastele.

   ETA vastust loa väljastamise kohta saab kontollida: http://www.eta.gov.lk ning edasi ´Check Status´.

   NB! Postiivse vastuse korral peab kinnituse välja printima ning reisile kaasa võtma!

   Negatiivse vastuse korral võtta ühendust saatkonnaga Stockholmis.

   Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
   https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/

   Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust

   Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis

   Viisatingimused on samad, mis Eesti kodaniku passile.

   Vajalik kehtiv Eesti elamisluba (originaal).


   Eesti hall välismaalase pass, kui olemas elamisluba Eestis

   Viisa saamiseks tuleb pöörduda otse saatkonna poole:

   SRI LANKA SUURSAATKOND STOCKHOLMIS

   Strandvägen 39, Box 24055

   10450 Stockholm, Rootsi

   tel. (46 8) 663 65 23/25

   faks (46 8) 660 00 89

   e-mail: slembassy@comhem.se

   e-mail: slemb.consular@comhem.se

   http://www.stockholm.embassy.gov.lk/


    
    
   Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ ja http://www.vm.ee/?q=et/node/4832
   Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon: https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/ 
Kontaktandmed
 • Nikal Travel OÜ
  Ehitajate tee 114
  13517 Tallinn

 • Tel: 6640064 (kontor)
  E-post: info@nikal-travel.ee

 • Kontori tööajad E-R 09.00–17.00.
  Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
   
Isikuandmete töötlemise tingimused

 •  
Infoliini lahtiolekuajad
 • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
 •  
      616 0111
 •  
 •  
 • E-R kell 9.00 kuni 19.00 ja L kell 10.00 kuni 15.00
 • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
 • Meil on hea meel Teie kõne üle!
 •  
Kontrollitud Teie jaoks!
 • + usaldusväärsus
 • + lahkus
 • + kompetents
 • + kliendirahulolu
 • ----------------------------
  = üldine hinnang: 4,51

 • Usaldage ka Teie meid!