Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
14
päeva

2023 India ringreis

 • Valige kuupäev :
  • IN – India ringreisi hotellid IN – India ringreisi hotellid Delhi
   Tuba mahutabinimest
   Double room, 13 days roundtrip, standard room, DBL/Twin BB, , Pakettreis majutuse ja hommikusöögiga, edasi-tagasi lend, transfeerid

   05.05.2023 - 18.05.2023 (14 päeva)
   alates 1,899 EUR Inimese kohta
 • Broneering
  Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED NING LISATEENUSED:   TRANSPORDIPAKETT:
   • 12 ööd 3- ja 4-tärnihotellides 
   • Majutus programmis märgitud või samaväärsetes hotellides
   • Hommikusöögid
   • Väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
   • Meeldiv eesti keelt kõnelev reisijuht

   Lisateenused:

   • Ekskursioonipakett
   • Õhtusöögipakett
   • Ühese toa lisamaks
     

    Transpordipakett sisaldab:
    ✓ Teie lend ühe ümberistumisega Tallinnast Delhisse
    ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 23 kg
    ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (56x45x25cm)
    ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
    ✓ Transfeer Delhi lennujaamast hotelli
    ✓ Transfeer hotellist Delhi lennujaama
    ✓ Teie tagasilend ühe ümberistumisega Delhist Tallinnasse
    ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!.

    Ilma varjatud lisatasudeta!
      Lennud hinnas!


     Elamusterohke ja eksootiline India Ringreis ootab Teid!
   Broneering
  • Broneering
   • Teie reisiprogramm

    Teie reisiprogramm

    1.päev:  Kohtumine giidiga Tallinna lennujaamas ning algab lend Delhisse.

    2.päev: Saabumine Indiasse & Delhi

    Tere tulemast Indiasse! Saabume Delhi rahvusvahelisse lennujaama, kus meid ootab transfeer. Suundume maitsvale hommikusöögile ning seejärel ootab meid ees põnev tuur India pealinnas Delhis, mis asub Gangese lisajõe Yamuna mõlemal kaldal. Delhi kätkeb endas tohutult põnevat kultuuri, arhitektuuri ja mitmekesisust ning on meelihaarav segu iidsest minevikust ja kaasaegsest maailmast. Linnas asuvad India ühed kuulsaimad muuseumid, monumendid, vaatamisväärsused ja templid. Delhi linnaekskursioon viib meid New Delhi piirkonda. Külastame Humayuni hauda, mis asub 27 hektari suuruses ehitiste kompleksis ning kõige esimeses dünastiale ehitatud mausoleumis. Sellele järgnes Taj Mahali ehitus 80 aastat hiljem. Mausoleum kõrgub laial terrassplatvormil. Haua kohal on 42,5 m kõrgune marmoriga kaetud topeltkuppel, mida ääristavad sammastega kioskid ning kaunistavad glasuuritud keraamiliste plaatidega kaetud kuplid. Jätkame teekonda Delhi maamärgi juurde — Qutub Minar — 73m kõrge võidutorn. Käime Delhi ainulaadse 4.sajandil ehitatud Raudsamba (Iron Pillar) juures. Sammas on eriline, sest ehituses kasutati materjale, mis on selle muutunud täiesti roostekindlaks. Võimalus on külastada Delhi üht populaarsemat ostukeskust ning soovi korral ka 1931.aastal ehitatud Connaught Paleed. Päeva lõpus saabume hotelli, kus veedame öö.

    3.päev: Delhi - Mandawa (280 KM)

    Hommikusöök hotellis ning alustame sõitu 18. sajandi keskel asutatud Mandawa linna, kus esmalt suundume hotelli, et teha check-in ning seejärel algab koos kohaliku giidiga põnev linnatuur. Mandawa linn asub Shekhawati regioonis Rajasthanis. Lisaks Mandawa võimsale kindlusele on linn tuntud ka kui vabaõhu kunstigaleriina, mis on täis sillutatud võlvkäike ning aegade jooksul jõukate kaupmeeste poolt ehitatud võimsaid haveleid. Külastame kuulsaid haveleid — Binsidhari Newatia, mis on tuntud oma põnevate maalide poolest; Gulab Rai Ladia, mis on tuntud oma erootiliste maalingute ja piltide poolest. Ööbimine Mandawas.

    4.päev: Mandawa - Bikaner (195 KM)

    Hommikusöök ning jätkame teekonda Bikaneri, kus esmalt suundume hotelli, et teha check-in. Peale väikest puhkust lähme koos kohaliku giidiga tuurile. Külastame suursugust Junagarh kindlust, mille kompleksi kuulub 37 imelist paleed; seda ümbritseb 7 km pikkune kaitsemüür; 37 bastionit ja 2 massiivset väravat. Seejärel külastame 1984. aastal asutatud Kaamliuuringute Keskust. Insituuti, mis on Indias ainulaadne. Instituut on farmi kompleks, kus saab nautida kaamlisõitu või maitsta kaamlipiimast valmistatud jäätist. Võimalik on jälgida pisikesi kaamli vasikaid ringi jooksmas ning tervitada täiskasvanuid kaamleid. Jätkame oma päeva Bikaneri linnas, kus leidub imelisi paleesid, templeid ja kindlusi. Ööbimine Bikaneris.

    5.päev: Bikaner - Deshnok - Jodhbur (265 KM)

    Hommikusöök hotellis. Sõit jätkub Jodhburi suunal, kus teele jääb Deshnok. Siin asub kuulus 600 aasta vanune Roti tempel. Templi ehitas Bikaneri kuningas Ganga Singh ning see on kaunistatud jõbedast nikerdatud seinaplaatidega. Sõit jätkub Jodhpuri, kus kalju peal asub massiivne Mehrangarhi kindlus. Jodhpur on Rajastani üks suurimaid ja õitsvamaid linnasid, mida täna tuntakse ka “valge linnana”. Sõit hotelli ning võimalus on omal käel nautida Jodhburi linna. Ööbimine Jodbhuris.

    6.päev: Bikaner - Jodhpur (265 KM)

    Hommikusöök hotellis ning vaba aeg nautimaks linna omal käel. Soovi korral on võimalus osaleda Jodhburi linnaekskursioonil (sisaldub ekskursioonipaketis). Külastame Mehrangarhi kindlust, mis asub 122 meetri kõrgusel linnast ja on ümbritsetud imposantse müüriga. Kindluses asub mitu paleed, kus leiduvad ka kaunid siseõued. Näeme ka Jaswant Thada monumenti, mis on tervikuna vormitud valgetest nikerdatud marmorlehtedest mälestusmärk. Hiljem külastame Kellatorni ning kitsastel tänavatel asuvat kirevat Sadar’i basaari, kust on võimalik endale kaasa soetada kohalikke meeneid. Ööbimine Jodhburis.

    Valikuline lisaekskursioon: Bishnoi Jeep Safari

    Bishnoid järgivad 29 lihtsat reeglit. Selle religiooni järgijad pooldavad puhast rohelist keskkonda, vaba karjapidamist ning usutalitusi, mis ei sisalda keerulisi rituaale. Sel põneval safaril tutvustatakse meile bishnoide minevikku ja olevikku.

    7.päev: Jodhour - Udaipur (285 KM)

    Hommikusöök hotellis ning täna ootab ees Uidapuri linnaekskursioon. Külastame 1725. aastal ehitatud muinasjutulist linnapaleed ja selle kaunist aeda, mille Maharana Sangram Singh ehitas oma tütardele ja kuninganna õukonnadaamidele. Ekskursioon jätkub linna suurimasse ja kaunimasse Jagdishi templisse, kus silma jäävad ilusad skulptuurid. Õhtul on võimalik nautida laevasõitu Pichola järvel, mida ümbritsevad rohelised künkad, paleed, templid ja supluskohad. Pärlitena helendavad kahel saarel asuvad Jag Niwas ja Jag Mandir paleed. (sisaldub ekskursioonipaketis). Ööbimine Udaipuris.

    8.päev: Udaipur

    Hommikusöök hotellis ning täna ootab ees Uidapuri linnaekskursioon. Külastame 1725. aastal ehitatud muinasjutulist linnapaleed ja selle kaunist aeda, mille Maharana Sangram Singh ehitas oma tütardele ja kuninganna õukonnadaamidele. Ekskursioon jätkub linna suurimasse ja kaunimasse Jagdishi templisse, kus silma jäävad ilusad skulptuurid. Õhtul on võimalik nautida laevasõitu Pichola järvel, mida ümbritsevad rohelised künkad, paleed, templid ja supluskohad. Pärlitena helendavad kahel saarel asuvad Jag Niwas ja Jag Mandir paleed. (sisaldub ekskursioonipaketis). Ööbimine Udaipuris.

    9.päev: Udaipur - Jaipur (392 KM)

    Varajane hommikusöök ning alustame sõitu Jaipuri linna, kus saabumisel registreerume hotelli. Ülejäänud päev on vaba, et välja puhata pikast sõidust ning nautida hotellis pakutavaid teenuseid. Pärastlõunal on võimalus osaleda traditsioonilisel Rajasthani toidu kokanduskursusel, millele järgneb õhtusöök (sisaldub õhtusöögipaketis). Ööbimine Jaipuris.

    10.päev: Jaipur

    Hommikusöök ning ees ootab terve päeva kestev Jaipuri linnaekskursioon. Jaipur — tuntud ka kui “Roosa linn” on Rajastani osariigi pealinn ning asutati 1727. aastal ning tänapäeval on see üks maailma metropolidest koos oma võimsa ärilinnakuga. Linnas leidub palju kindluspaleesid. Üks parimaid näiteid on rikkalikult kaunistatud Amber’i kindluspalee. Kindluses tasub kindlasti külastada Jagmandir’i või “Võidu saali”. Jagmandiris asub kuulus Sheesh Mahal — “Peegel Palee” — saal, mille neli seina ja lagi on täielikult kaetud peegli tükkidega. Samuti on kindluse õuel võimalus nautida elevandisõitu (sisaldub ekskursioonipaketis). Pärastlõunal külastame 7.korruselist Chandra Mahal paleed, mis kätkeb endas sisehoove, avalike hooneid, observatooriumi ja zenana mahaale (haaremite ruumid). Leidub mitmeid muuseume, sealhulgas huvitav teksiiligalerii, kus eksponeeritakse peent tekstiilivalikut ja kuninglikust kollektsioonist pärinevaid kostüüme. Seejärel jätkub meie teekond bussiga läbi elavate Jaipuri tänavate ning teeme peatuse Hawa Mahalis, et püüda pildile linna ikooniline roosa fassaad. Selle 5-korruselise ehitise aknad on kaetud spetsiaalsete katete ja võredega, et säilitada haaremisse kuulunud naiste privaatsus, kuid samas andes võimalus daamidel linnaelu läbi akna nautida. Ööbimine Jaipuris.

    11.päev: Jaipur - Agra (220 KM)

    Hommikusöök ning sõit Agra suunal võib alata. Teel külastame Seitsmendaks Maailmaimeks nimetatud ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat Fatehpur Sikrist. See iidne linnakompleks on ehitatud punasest liivakivist, arhitektuuriliselt ammutab see inspiratsiooni hindu, pärsia ja islami stiilidest. Sõit jätkub Agrasse ning saabumisel registreerume hotelli. Hilisel pärastlõunal külastame võimsat Agra kindlust, mille kaheksanurksest tornist avaneb piltilus vaade Tajile, mis asub Jamuna jõe teisel kaldal. Kindluses on mitmeid uhkeid hooneid. Ööbimine Agras.

    Valikuline lisaprogramm: Rännak Agra kulinaaria radadel (võimalik soetada kohapeal)

    “Rännak Agra kulinaaria radadel” on maitsemeelte arendamise ja teadmiste kogumise teekond, kus kohaliku toidu ajaloost ja koostisosade kasutustest jutustavad meile kohalikud giidid. See 1-2 tunnine kulinaaria rännak on spetsiaalselt loodud inimestele, kes naudivad erinevaid maailma kööke ja uusi maitseid. Teekonnal külastame kuulsaid Agra söökohti, kus saame maitsta kohalike kokkade poolt valmistatud hõrgutisi (nt. Rambabu Paratha Bhandar, Agra Chaat House ja Panchhi Petha)

    12.päev: Agra - Delhi (204 KM)

    Varahommikul, enne hommikusööki, külastame Taj Mahali (reedeti suletud). See hiilgav mausoleum, ehitatud India ja naaber Islami riikide käsitööliste poolt, on kaetud poolvääriskividest mosaiigiga. Mausoleum on olululine koht palveränduritele. Peale külastust naaseme hotelli ja sööme hommikust. Algab sõit tagasi Delhi linna, kus kohale jõudes registreerume hotelli ning seejärel on ülejäänud päev vaba omal käel ringi uudistamiseks.

    13.päev: Delhi

    Hommikusöök ning võimalus omal käel ringi vaadata 300 aasta vanuses Vanas Delhis (Shahjehanabad). Külasta Raj Ghati, Punast kindlust, mille vastast leiad ka India kõige elegantsema mošee oma musta-valge viirulise kupli ja Jama Masjid minarettidega. Seejärel suundu põnevale Chandani Chowk turule. Võimalus on piirkonda nautida ka rikša tuuriga (sisaldub ekskursioonipaketis). Hiljem jätkub meie reis ekskursiooniga Uues Delhis, mis on projekteeritud Sir Edwin Lutyens poolt. Möödume Rashtrapati Bhavanist (siin resideerub India President), sõit jätkub mööda Rajpath avenüüd India väravani, möödume Ülemkohtu hoonest jms. Peale ekskursiooni õhtusöök restoranis ning sõidame hotelli, kus veedame öö.

    14.päev: Tagasilend koju.

    Varahommikul toimetab transfeer meid lennujaama, et alustada heade emotsioonidega  tagasilendu koju.

    Märkus: Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.

    *Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

      

    Võimalikud lisateenused:

    • Ekskursioonipakett 229€

     • Kõik sissepääsupiletid

     • Jodhburi linnaekskursioon

     • Jeep Safari Jodhburis

     • Laevasõit Pichola järvel

     • Elevandisõit Amberi kindluses

     • Rikša sõit Delhis

    • Ühese toa lisamaks 379€

    • Õhtusöögid & kokakunsti töötuba Jaipuris 189 €

    Hind ei sisalda: 

    • Isiklikke kulusid 

    • Viisat


    Märkus: Kohaliku eluga tutvumine ja ostlemine vabal ajal oma vastutusel!

    Soovime ilusat reisi!

     


    Lennuajad:

    Tallinn-Istanbul 12:20-16:00
    Istanbul-Delhi 20:20-04:40

    Delhi-Istanbul 6:20-10:35
    Istanbul-Tallinn 15:10-18:25

     


     

     

     

   Broneering
  • Broneering
   • Meie hoolikalt valitud näidishotellid


     

    Fern hotell Jodhaipuris


    Jodhpuris asuv hotell The Fern Residency on kõrgetasemeline ärihotell. Tegu on keskkonnasäästlikke lahendusi pooldava hotelliga, mille disainis on kasutatud traditsioonilisi motiive, mis on segatud kaasaegse stiiliga. 


    Suurepärase asukohaga Jodhpuri kesklinnas paiknev hotell on ühenduskohaks Jodhpuri lennujaama, raudteejaama ja parimate turismiobjektide vahel nagu Mehrangarhi kindlus ja Umaid Bhawani palee. Fern Residency, Jodhpur sobib ideaalselt äri- ja puhkusereisijatele.


    Hotellis on 49 numbrituba, 2 restorani, 3 banketisaali.


    Kogu hotellis on tasuta WiFi. 


    Tubades on olemas LCD telerid ning saadavusel ka föönid ning tualetttarbed.


    https://www.fernhotels.com/
     


     

     

     
    The Retreat hotell Agras


    Retreat Hotel Agra asub 1 km kaugusel suurepärasest Taj Mahalist, mis on üks seitsmest maailmaimest. Linn on Delhist vaid mõnetunnise autosõidu kaugusel. Hotell Retreat on osa India rikkalikust ajaloost alates 1000 eKr. Hotell pakub rahulikku atmosfääri nii äri- kui ka puhkusereisijatele. Selle strateegiline asukoht on jalutuskäigu kaugusel Taj Mahalist.

    Hotellis on 52 numbrituba.

    Vastuvõtt on avatud 24h, samuti on hotellis ka restoran, bassein ning koosolekuruumid.

    Agra hotelli standardtoad ühendavad klassikalise stiili ja tipptasemel mugavused. Kõikides tubades on lameekraaniga LCD-televiisorid ning tee ja kohvi valmistamise võimalus ning isiklik minibaar (lisatasu eest). Hotellis on tasuta kiire internet kuni neljale seadmele ning tähelepanelik ja tore teenindus. Agra hotell Retreat on mittesuitsetajate.


    https://www.theretreat.co.in/


     

     


     

     

     

     

    Ashok Country Resort


    Ashok Country Resorti kaunis butiikhotell asub kesklinnas, kuid on siiski eemal linnamürast ning on ümbritsetud lopsaka rohelusega, haljastatud küngastega ning kus ringi jalutades võivad silma jääda uhked paabulinnud. Hotell meenutab India suursuguseid hotelle oma stiilse keerukuse ja laiaulatusliku elegantsiga. Ashoki kuurordis käivad stiil ja traditsioon käsikäes.


    Hotellis on 82 numbrituba, üks restoran, ja välibassein.

    Kõikidest tubadest avaneb rohke loomuliku valgusega roheline vaade. Tubades on olemas on WiFi ühendus, LCD telerid ning veekeetja.

    Hotellis on olemas valvearst, pesumaja teenus ning vastuvõtt on avatud 24h.


    https://ashokcountryresorts.com/      

     


     
     

     

     

        Broneering
  • Broneering
  • Broneering
   Hea teada
   • Riigiinfo

    India üldinfo

    Pindala: 3 287 590 km²

    Rahvaarv (2017) 1 337 800 000

    Rahvastiku tihedus: 329 in/km²

    Pealinn: Delhi

    Suurim linn: Mumbai

    Ametlik keel: hindi, inglise

    Iseseisvus: 15.august 1947

    Rahaühik: India ruupia (INR)

    Aeg: Eestist ees 3,5 tundi

    India Vabariik on riik Lõuna-Aasias, rahvaarvu poolest Hiina järel teine riik maailmas. Seal elab üle miljardi inimese, kes kõnelevad rohkem kui 100 keelt. Indial on maismaapiir Bangladeshi, Myanmari, Hiina, Bhutani, Nepali ja Pakistaniga ning India ookeanis India ranniku lähedal asuvad Sri Lanka ja Maldiivid. Suure ulatuse tõttu leidub Indias erineva kliimaga alasid. Leidub nii mussoonmetsi kui ka kõrbeid ning kõrgmägedes isegi igilund ja jäävälju. Suurem osa Indiast asub siiski lähisekvatoriaalses kliimavöötmes, kus talvel valitseb troopiline kuiv õhumass ning suvel India ookeanilt tulev niiske ekvatoriaalne õhk. Vihma sajab peamiselt suvemussoonide ajal, keskmiselt 1000-1500mm, tuulepealsetel nõlvadel aga koguni 3000-6000mm aastas. Jaanuari keskmine temperatuur on Himaalaja jalamil 15C, India lõunaosas 27C. Kõige kõrgemad temperatuurid valitsevad vahetult enne vihmaperioodi algust tavaliselt maikuus, kui õhutemperatuur tõuseb üle kolmekümne kraadi. Suvemussooni ajal langeb temperatuur paari kraadi võrra ning pea kogu India territooriumil on siis kuu keskmine õhutemperatuur 28-29C. India loodeosas on valitsevaks lähistroopiline mäestikukliima, Himaalajas ja Karakorumis kõrgmäestikukliima. India on jagatud 28 osariigiks (mis omakorda on jagatud piirkondadeks), 6. liiduterritooriumiks ja Delhi Rahvuslikuks pealinnaterritoorimiks. Osariikidel on valitud valitsus, liidu territooriumitel on liiduvalitsuse poolt valitud haldurid.

    India geograafia

    Osad India põhja ja kirdepoolsed osariigid asuvad Himaalaja jalamil, ülejäänud Põhja-, Kesk- ja Ida India aladest asuvad viljakal Indo-Gangese tasandikul. Läänes, kuni Pakistani piirini, asub Thari kõrb. Lõuna India poolsaar koosneb pea aegu täielikult Deccani platoost, mida külgedelt piiravad Lääne ja Ida Ghatid mäestikud. Indias on mitmeid suuremaid jõgesid, sh Ganga (mis on 973 km pikk), Brahmaputra, Yamuna, Godavari, Kaveri ja Krishna jõgi. Indial on 3 saarestikku Lakshadweep edela rannikul, Andamani ja Nicobari vulkaanilised saared kagus ning Sunderbans Gangese delta alas.

    India majandus

    India majandus on olnud sõltuv põllumajandusest läbi ajaloo, teiste tähtsamate tööstuste alla kuuluvad kaevandamine, nafta, teemanditööstus, filmid ja tekstiil, IT , ravimid, kemikaalid ja käsitöö. Enamus industriaalregioone asuvad suurlinnade ümbruses. Indias käib aastas umbes miljon välisturisti, turism on olulisel kohal, kuid praegu siiski veel arendusjärgus rahvuslik majandusharu. Peamised ekspordikaubad on põllumajandussaadused, tekstiil, juveelid, arvuti tarkvara, tehnikakaubad, kemikaalid ja nahatooted; imporditakse peamiselt õli, masinaid, kalliskive, väetist ja kemikaale.

    India elanikud protsentides

    Kirjaoskajate protsent Indias on 64,8% (53,7% naistest ja 75,3% meestest)

    Meeste naiste suhe on 933 naist 1000 mehe kohta.

    Tööjõu turul osalemise määr elanikkonnast 39.1% (meestel 51.7%, naistel 25,6%).

    India elanikkonnast 80.5% on hindud, 13,4% muslimid, 2,3% kristlased, 1,84 % sikhid, 0,76% budistid, 0.4% dzainistid.

    Indias on 2 suurt keelkonda: indo-aarja (74%) ja draviidi (24%). India konstitutsioon tunnistab 23 ametlikku keelt. Keskvalitsus kasutab ametikeeltena inglise ja hindi keeli.

    India kultuur

    Indial on rikkalik kultuuripärand, mille säilimisele on kaasa aidanud traditsioonid läbi ajaloo. Vallutajate ning ka sisserändajate kombed, traditsioonid ja ideed on alati sulandunud India kultuuriga. Mitmed kultuurilised praktikad, kombed ja isegi monumendid on selle näiteks. India ühiskond on pluralistlik, mitmekeelne ja – kultuurne. Religioon on Indias väga avalik asi – palju praktiseeritakse suursuguste, elurõõmsate ürituste läbiviimist, mis peidavad endas sügavamaid tõekspidamisi. Varajasemad kirjanduslikud traditsioonid Indias olid suulised, enamus neist on pühad teosed, mis pärinevad hindu traditsioonist (näiteks Veedad, eeposed Mahabharata ja Ramayana). Tamil Nadu kirjandus esindab India vanimaid traditsioone.

    Religioon Indias

    India on religiooni poolest maailmas ilmselt kõige mitmekülgsem maa, kus kogu ühiskond on sügavalt usklik. Religioon mängib keskset ja otsustavat rolli inimeste ja terve maa elus. Praeguseks on Indias 80% hindusid, mida peetakse maailma kõige vanimaks usuks. Islam on Indias levinud 13% rahva hulgas. Sikhism, ayyavazhi, budism ja dzainism on Indias tekkinud religioonid, mis on tugevasti mõju avaldanud ka teistele maadele. Kristlus, zoroastrism, judaism ja bahai on väiksemas osakaalus. Hinduism on religioon, mis põhineb veedadel ja teda peetakse ka veeda religiooni otseseks järglaseks, hinduism koosneb mitmetest sektidest. Jumalate panteon on suur ja neid kõiki peetakse ülima jumala Brahmani ilminguteks. Enim kummardatakse Šivat ja Višnut. Šiva on hävitaja, kuid just ka kõige halva hävitaja, Višnu on tuntud kui säilitaja ja tihtipeale teatakse paremini tema kehastusi Krišnat ja Ramat.

    Natukene elust Indias

    Praeguseks on India juba maailma suurim demokraatlik riik, võttes enda alla omaette poolsaare. See on iidne kultuur ja maailma üks vanemaid tsivilisatsioone. Maa suudab vaevu oma praegust elanikkonda ära toita, kuid selle looduslik ilu massiivsest Himaalajast põhjas mõnede maailma vapustavamate troopiliste randadeni lõunas on hingemattev. Maastik ja kliima vahelduvad jahedatest ja kuivadest mäestikest lämmatavrõhuva niiskuse ja kuumuseni, liiva ja tolmuni. Ilm on sama varieeruv ning igaaastased mussoonid toovad regulaarselt kaasa üleujutusi ja põudasid, määrates tuhandeid aastaid kestnud põllumajandusliku tegevuse ja tempo. Indias on väga mitmekesine loodus: maailma kõrgemad mäed ja mäestikud, laialdased viljarikkad lagendikud, toredad troopikametsad, milles elavad elevandid, vihased tiigrid, kardetavad prillmaod, päikesest kõrvetatud ja skorpionidega täidetud liivakõrbed, kiirelt tormavad mäejõed ja aeglaselt voolavad veed, mis kubisevad krokodillidest, ja igavene külm, mis on valitsemas lumega kaetud mäeharjadel, ja kõrvetav kuumus lagendikel, mõnes osas kõige vihmarikkam koht maakeral ja teisel suurim kuivus. 21. sajandil esimese kümnendi lõpuks peaks India rahvaarv ületama Hiina oma. Üldjuhul kasvab India elanikkond (ligemale miljard) märksa kiiremini kui majandus, sellest ka üldine vaesus. Sellest hoolimata on India elanikud küsitluse andmetel ameeriklaste järel maailma õnnelikumad.

    Kõige rohkem austatakse lehma, keda peetakse eluandvaks emaks. Veedades on öeldud: "Lehmast elavad jumalused, lehmast ka inimesed." Kuna lehm on inimesest kõrgem olend, ei tohi teda tappa. Seepärast sureb vaga hindu parem ise, kui surmab lehma. Hindude jaoks on veiseliha söömine sama halb kui meie jaoks inimliha söömine.

    Hea teada

    Pühakodade ja templite külastamisel tuleb enne sisenemist jalanõud jalast võtta. Templitesse ei tohiks kaasa võtta nahkesemeid. Keelatud liibuvad ja lühikesed riided. Mošeede külastamisel tuleb meestel ja naistel kanda mingit peakatet, samuti pole soovitav end pesta samas basseinis, kus tõsiusksed moslemid oma jalgade ja käte pesuks vett ammutavad. Samuti tuleks ülimalt tagasihoidlik olla templites fotografeerimisega (tihti seda lubatakse, kuid küsitakse üpris soolast hinda). Toitu süüakse üldjuhul parema käega (sõrmeotstega). Seetõttu pestakse käsi enne ja pärast sööki. Vasak käsi on mõeldud tagumiku pühkimiseks (enamasti kõikjal idamaades).

    Suitsetamine on avalikes kohtade rangelt keelatud. Alkohol on saadaval, kuid alkoholimüügilitsents on olemas vaid mõnel restoranil. Parkides, bussides ega rongides ei tohi alkoholi tarbida. Alkohol on kallis.

    Kauplemine on Indias eluviis. Ka tulise vaidluse puhul pole vaja muutuda agressiivseks. Jääge kindlaks oma hinnapakkumisele ja kui müüja sellega ei nõustu, jalutage lihtsalt minema.

    Jootraha: Rahvusvahelise kombe kohaselt on ka Indias kombeks teenust ja teenindamist ära märkida  jootrahaga. Ekskursioonide puhul on heaks tavaks jätta bussijuhile 2EUR, giididele 3EUR, abijuhile 1EUR ja hotelli töötajatele 1-3 EUR inimese kohta päevas.

    Soovitame kaasa võtta:

    Pass ja passikoopiad; reisikindlustus; voucher (Nikal Traveli poolt saadetud dokumendid); sularaha; sugulastekontaktid; foto- ja/või videokaamerad;  isikliku hügieeni tarbed; päiksekaitsevahendid; salli/mütsi, mis kaitseb päikese eest; mugavad riided ja jalatsid, samuti viisakad katvad riided; ravimid kõhuhädade vastu.

    Hinnad Indias

    Hinnataseme poolest on India odav maa. Iga asjapulk ja kuli (pakivedaja, isehakanud teenäitaja, templi väravate juures jalatsite valvur või mis iganes asjamees) tahab saada bakshees´t ehk jootraha meie mõistes. See võib olla täiesti sümboolne, vaid mõni ruupia, ja ka see ajab asja täiesti vabalt ära. Samuti on ka kaupmeestel millegi ostmisel vaja üldjuhul tõsiselt tegeleda tingimisega (põhitoiduainete ostmisel enamasti selle alla ei käi). Pudel vett (1,5 l ) maksab tänavalt ostes 12 ruupiat, 0,5 l Coca-Cola 20 ruupiat, õlu (675ml) 70-200 ruupiat (sõltuvalt kohast), keskmine lõuna 60-100 ruupiat. Indias reisides tuleb valmis olla kõrgest õhutemperatuurist ja tugevast õhusaastatusest tingitud terviseprobleemide tekkeks. Arstiabi ei pruugi kõikjal olla kättesaadav.

    NB! Alates 9.11.2016 keelustas India valitsus 500 ja 1000 ruupia kupüüride kasutamise. Soovitame vältida kehtetute kupüüride vastu võtmist ja jälgida ametlikke teadaandeid kehtetute rahatähtede ümber vahetamise osas

    NB! Krediit -ja deebetkaardiga maksmine pole turvaline!

    Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

    Kaduma läinud dokumendid. Juhul, kui pass on Indias viibimise ajal kaotsi läinud või varastatud, pöörduge koheselt politseisse kirjaliku kinnituse saamiseks. Seejärel võtke ühendust Eesti Vabariigi Suursaatkonnaga New Delhis või aukonsuliga ajutise reisidokumendi väljastamiseks. Lisaks tuleb saada ka väljasõiduviisa. Vastavaid taotlusi võtavad vastu välismaalaste piirkondliku registreerimise bürood – Foreigners Regional Registration Office.

    Konsulaarabi saab:

    Eesti saatkonnast New Delhis: C15, Malcha Marg, Chanakyapuri , New Delhi, 110 021, India  tel. +91 11 4948 8650 E-mail: Embassy.New-Delhi@mfa.ee

    Eesti aukonsulaatidest Indias: Eesti Vabariigi aukonsul Mumbais - Sunil Khanna

    Kontakt: Unit No. 404/405, 'A' Wing, 4th Floor, Plot No. 36C  Esinduse asukoht Google kaardil

    36 Turner Road, Bandra West 400050 Mumbai

    +91 22 26517711, +91 22 26517722, +91 22 26517733 +91 22 26517700

    consulmumbai.estonia@gmail.com

    Liiklus

    Indias on vasakpoolne liiklus. Auto- või mopeedijuht peab alati kaasas kandma rahvusvahelist juhiluba. Teed ei ole heas korras ning kohalikud liiklusolud eurooplase jaoks üsna raskesti mõistetavad. Öösiti puudub paljudes kohtades tänavavalgustus, teetähiste ning liiklusmärkide paigutus on sageli eksitav või puudulik. Võimalusel liigelge takso, autorikša või rongiga. Indias on hästi arenenud transpordiühendus erinevate osariikide ja nii suuremate kui ka väiksemate linnade vahel – käigus on bussid, praamid, laevad, rongid ning kohalikud lennuliinid. Veenduge, et turistidele transpordi- jm teenuseid osutaval ettevõtjal oleks kaasaegne varustus, tegevusluba ja kindlustus ning täidetakse ohutusnõudeid. Oma teenuseid pakuvad Indias ka mitmed rahvusvahelised autorendifirmad nagu Avis, Budget, ja Autoriders International Limited. Laialdaselt pakutakse võimalust rentida auto ka koos juhiga. Kui kasutate antud võimalust, veenduge, et juht on kursis piirkonnaga, mida plaanite külastada. 

     

   Broneering
  • Broneering
   Riiki sisenemise nõudmised
   •  

    Passi-, viisa- ning tervishoiualased nõudmised 

    India

     
    Sihtriik: INDIA (uuendatud 01.11.2016)
     
    Eesti kodaniku pass Vene/Ukraina kodaniku pass Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis)
    Eesti kodanikud saavad viisa piirilt kuni 30-päevase riigis viibimise korral. Selleks on kohustuslik eelnevalt vormistada iseseisvalt e-viisa taotlus ja maksta viisatasu vähemalt 4 päeva enne reisi antud lehel:
    https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html
     
    Taotlusesse on vajalik üles laadida foto ja passikoopia. Reisijale saadetakse elektrooniline kinnitus, mis tuleb välja printida ja reisile kaasa võtta. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi, passis peab olema vähemalt kaks vaba lehte. Reisijal peab olema tagasisuuna lennupilet ja piisavad rahalised vahendid. E-Tourist viisat on võimalik taotleda kaks korda aastas.
     
    Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks. Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut. Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
    http://www.vm.ee/?q=node/14289
     
    Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin: https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
     
    Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust
    http://www.iatatravelcentre.com/travelinformation.php
     
    Rohkem informatsiooni India kohta, Eesti Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/india?display=travel_info või India Saatkonnas Helsingis: tel. + 358 9 228 9910, http://www.indianembassy.fi/
     
    Vene passi omanikud saavad viisa piirilt kuni 30-päevase riigis viibimise korral. Selleks on kohustuslik eelnevalt vormistada iseseisvalt e-viisa taotlus ja maksta viisatasu vähemalt 4 päeva enne reisi antud lehel:
    https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html
     
    Taotlusesse on vajalik üles laadida foto ja passikoopia. Reisijale saadetakse elektrooniline kinnitus, mis tuleb välja printida ja reisile kaasa võtta. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi, passis peab olema vähemalt kaks vaba lehte. Reisijal peab olema tagasisuuna lennupilet ja piisavad rahalised vahendid. E-Tourist viisat on võimalik taotleda kaks korda aastas.
     
    Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks. Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut. Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
    http://www.vm.ee/?q=node/14289
     
    Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin: https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
     
    Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust
    http://www.iatatravelcentre.com/travelinformation.php
     
    Rohkem informatsiooni India kohta, Eesti Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/india?display=travel_info või India Saatkonnas Helsingis: tel. + 358 9 228 9910, http://www.indianembassy.fi/
     
    Viisa on vaja vormistada enne reisi Helsingis asuvas India saatkonnas.
    Vajalikud dokumendid:
    • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast eeldatavat Indiast lahkumise kuupäeva, passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehekülge
    • koopia Eesti elamisloast
    • 1 värviline passifoto mõõtudes 5 x 5 cm, heledal taustal (ankeedile kleepida, mitte klammerdada!)
    • tervisekindlustus
    • täidetud online ankeet:
    http://www.indianvisaonline.gov.in/visa/
     
    Ankeet täita inglise keeles, täidetud ankeet tuleb välja printida ja taotleja poolt allkirjastada!
    NB! Ankeedil peab olema 2 allkirja – 1 ankeedi lõpus ning teine allkiri foto all! Vajalik elamisluba Eestis, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast eeldatavat Indiast lahkumise kuupäeva.

    Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks. Üksi reisivatelt alaealistelt võidakse piiril küsida vanemate/hooldaja notariaalselt kinnitatud nõusolekut. Lastega reisimise kohta rohkem infot, Eesti Välisministeerium:
    http://www.vm.ee/?q=node/14289
     
    Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin: https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/
     
    Tingimused võivad jooksvalt muutuda, mistõttu palume vahetult enne reisi üle kontrollida info riiki sisenemise tingimuste kohta reisiinfo käsiraamatust
    http://www.iatatravelcentre.com/travelinformation.php

    Rohkem informatsiooni India kohta, Eesti Välisministeerium: http://vm.ee/et/riigid/india?display=travel_info või India Saatkonnas Helsingis: tel. + 358 9 228 9910, http://www.indianembassy.fi/
     
     
    Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ ja http://www.vm.ee/?q=et/node/4832
    Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon: https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/
   Broneering   
  Kontaktandmed
  • Nikal Travel OÜ
   Kaupmehe 7-29
   10114 Tallinn

  • Tel: 6640064 (E-R 09.00-17.00)
   E-post: info@nikal-travel.ee

  • Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
    
  Isikuandmete töötlemise tingimused

  •  
  Infoliini lahtiolekuajad
  • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
  •  
       616 0111
  •  
  •  
  • E-R kell 9.00 kuni 17.00
    
  • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
  • Meil on hea meel Teie kõne üle!
  •  
  Kontrollitud Teie jaoks!
  • + usaldusväärsus
  • + lahkus
  • + kompetents
  • + kliendirahulolu
  • ----------------------------
   = üldine hinnang: 4,51

  • Usaldage ka Teie meid!