Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
8
päeva

2022-2023 EG - Egiptus: Niiluse Kruiis 8 days/7 nights EST/RUS

 • Valige kuupäev :
  • Niiluse kruiisi majutus 5* Niiluse kruiisi majutus 5*Hurghada
   Tuba mahutabinimest
   Double room, Nile cruise accommodation 5*, , Package Tour incl. Accommodation with FB on cruise ship, Flights, Excursions, Transfers

   29.11.2022 - 06.12.2022 (8 päeva)
   alates 899 EUR Inimese kohta
 • Broneering
  Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED:   TRANSPORDIPAKETT:
   • 7 ööd 5* kruiisilaeval M/S Semiramis
   • Lennupiletid tšarterlendudega Tallinnast Hurghadasse ja tagasi
   • hommiku-,lõuna-ja õhtusöögid
   • Transfeerid
   • Meeldiv eesti kõnelev reisijuht
   • Egüptoloog (eesti keelse tõlkega)

   NB! Reis on mõeldud täisealistele ning on mittesobiv alla 12-aastastele lastele. Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele!

   Kõik söögikorrad!
    

   Transpordipakett sisaldab:
   ✓ Tšarterlennud

   ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 20 kg
   ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
   ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
   ✓ Transfeer
   ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!.


     Lennud hinnas!


   Imeline Niiluse kruiis koos meeldejäävate lisaekskursioonidega!
  Broneering
 • Broneering
  • Teie reisiprogramm

   NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused.

   Reisidokumendid, sh. lennuajad ja täpsed hotellid edastatakse 7 päeva enne reisi algust. Loodame Teie mõistvale suhtumisele!

   REIS TOIMUB KAHES KEELES (segagruppe ei ole)!

   EESTIKEELSED GRUPID:

   29.11.2022

   03.01.2023

   21.02.2023

   21.03.2023

   18.04.2023

   VENEKEELSED GRUPID:

   06.12.2022

   07.03.2023

   04.04.2023

    

   8-päevane Niiluse jõe kruiis

    

   Siin on Teie võimalus avastada suurepäraseid iidse Egiptuse peidetud aardeid. Meie Niiluse kruiisil saate tutvuda kogu sealse piirkonna ajalooga. Nautige 7 öö jooksul rahulikku kruiisi Niiluse jõel teel Luxorist Assuanini. Reisi jooksul teeme jõe kallastel mitmeid peatusi, et tutvuda sealsete vaatamisväärtustega.

   Piirkonnad ja asulad

   Hughada: Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal. See on Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Kuurort koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast, El Daharist ning 5 km pikkuse hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaride jadaga hiljuti tekkinud tänapäevasest rajoonist Village road.

   Luxor - vaaraode kuldajastu linn, Iidne Teeba ja Egiptuse pealinn, suure impeeriumi ajastu (16.-9.sajand eKr). Luxori linn asub Kairo suhtes lõunaosas ning mööda Niiluse jõge 658 kilomeetri kaugusel. Linna pikk ajalugu teeb sellest justkui maailma suurima avaõhu muuseumi, kus asub kolmandik inimtsivilisatsiooni pärandist. Niiluse idakaldal asuvad Karnaki ja Luxori jumal Amoni templid. Teisele poole Niilust jääb läänekaldale aga Kuningate org, mida kasutati peaaegu 500 aasta vältel peamise vaaraode ja teiste ülikute matmispaigana.

   Esna (kreeka keeles “Latopolis” Niiluse ahvena auks). Linn asub Luxorist 55 kilomeetri kaugusel lõunas ning seal kasvavad mööda jõekaldaid eriliselt viljakad mango- ja banaanipuud. Seejärel läbitakse Esna lüüsid, mis on ehitatud selleks, et suur veevool ei lõhuks üleujutuste ajal kaldapealseid. Kruiisi vältel tehakse peatus, et lähemalt näha ka jumal Rami Khnumi templit. Nähke oma silmaga maailma vanimat taevakaarti ja vaadake, kuidas kujutati ette sel ajal sodiaagimärke, kuutsükleid ja päikese teekonda.

   Edfu (jumal Horose linn). Linn asub Niiluse läänekaldal ning jääb täpselt Luxori ja Assuani vahele. See on tuntud Horose linnana, kus asub kõige täiuslikum ja paremini säilinud pistrikujumal Horose tempel (237 eKr - 57 pKr). Tegemist on kõige vägevama templiga, mida ehitasid toona Ptolemaiose kreeklased (Aleksander Suure järeltulijad).

   Kom Ombo ja krokodillide küla -Tegemist on kunagise kõige rohelisema külaga. See piirkond on tuntud oma rikkaliku suhkruroo ja datlipalmide poolest, mis toodi sinna kunagi ümberasunud nuubialaste poolt pärast Assuani tammi ehitamist. Kohalike seas tuntud ka kui krokodillikülana, sest iidsed asukad kummardasid jumal Sobekit, kes oli Niiluse krokodilljumal ning ta vastutas jõu ja kulla eest.

   Kruiisil peatutakse, et külastada seal asuvat imeilusat väikest templit ja krokodilli muuseumi.

   Assuan (maagiline vana Nuubia) - Tegemist on Egiptuse lõunapoolseima provintsiga ja väravaga Aafrikasse. Seal on eriline loodus, kus kuldkollane Sahara ümbritseb Niiluse vett, moodustades suurepärase panoraami jõele, mida kaunistavad 85 rohelist ja kiviklibulist graniidisaart, mis on koduks kohalikele nuubialastele. Originaalis Philae saarel asunud jumalanna Isisele pühendatud tempel viidi aga maalilisele Agilkia saarele. Kui kõndida sealsel kõrbeliival, saab imetleda ka vaarao Ramsese ja tema armastatud kuningliku naise Nefertari templeid, mis kannavad nime Abu Simbel.


    

   Kruiisi ajakava

    

   1. päev: Saabumine

   Teie tšarterlend Tallinnast maandub Hurghadasse ning maandumise järel kohtute meie reisisaatjaga. Seejärel toimetab meie transfeer Teid lennujaamast meie 5-tärnilisele M/S Semiramis I Niiluse kruiisilaevale. Laev võtab seejärel kursi Edfu poole.

   2. päev: Edfu - Kom Ombo

   Pärast hommikusööki jätkub meie teekond laevaga Kom Ombosse, et külastada seal asuvat imetlusväärset krokodillijumala Sobeki templit. Just seal näete, kuidas vanal Egiptuse ajal tegeleti näiteks mesindusega. Lisaks asuvad seal ka muistsed arstiriistad, mis annavad hea ettekujutuse vanade egiptlaste meditsiiniteadmistest. Seejärel jätkub kruiis Assuani linnani, kus veedame ka öö.

   3. päev: Assuan

   Pärast hommikusööki suundute laevalt bussiga väljasõidule, et külastada Agilika saart, kus asub Philae tempel. Seejärel külastate viimaste aegade suurimat ehitist Egiptuses, milleks on Assuani tamm. Seal näete suurimat inimloodud veehoidlat - Nasseri järve.

   Pärastlõunal saate avastada Assuanis asuvat nuubialaste küla ning veeta aega ühe vanima põlisrahvuste esindajatega, kes seal veel elavad. Siin saate nautida aromaatset tassikest piparmünditeed kohalikus nuubialaste majas (valikuline lisaekskursioon).

   4. päev: Assuan - Abu Simbel

   Hommikul on Teil võimalik osa võtta valikulisest lisaekskursioonist Abu Simbeli templite juurde. Neid peetakse ühtedeks maailma kõige suursugusemateks ehitisteks, mis püstitati kõigi aegade suurima Egiptuse vaarao Ramses II auks. Templite ehitus oli väga läbimõeldud ning igal kevadisel ja suvisel pööripäeval tungib tõusva päikese valgus templi sisemusse, heites lühikeseks ajaks valgusvihu templis asuvate kujude peale.

   5. päev: Assuan - Edfu

   Saate nautida vaba päeva. Seejärel suundub kruiisilaev Edfusse, kus veedate ka järgneva öö.

   6. päev: Esna - Luxor

   Hommikul jätkub Teie teekond läbi Esna lüüside Luxori poole ning just nüüd on hea aeg päevavalguses näha, kuidas lüüsid töötavad. Seejärel külastate kuulsat Karnaki templite kompleksi ja samal ajal kuulete lugusid Egiptuse hiilgeaegadest. Pärast seda sõidate bussiga Luxori templisse, et saaksite nautida jumal Amuni lõunapoolseima templi külastamist.

   7. päev: Luxor - Niiluse läänekallas

   Varahommikul saate soovi korral võimaluse kulli kombel lennelda ning nautida kuumaõhupalliga sõitu (valikuline lisaekskursioon). Seejärel külastate Luxori läänekallast. Saate võimaluse oma silmaga näha Memnoni kolosse, Kuningate orgu ja viimaks ka Vana-Egiptuse naisvaarao Hatšepsuti hauakambrit. Pärast põnevaid päevaseid seiklusi on ööbimine Luxoris.

   8. päev: Tagasilend

   Teid ootab ees varane transfeer Hurghada lennujaama ning naasete vägevate reisielamustega koju.

    

    

   Tähelepanu: Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu. Muudatused võivad tekkida olenevalt reisile saabumise nädalapäevast, lendudest või Covid19-nõuetest


   Hinnas sisaldub:

   - Meie kohalik esindaja Hurghadas

   - Edasi-tagasi lennupiletid

   - Transfeerid kaasaegsete sõidukitega

   - Majutus 5*-Delux kruiisilaeval (Egiptuse kategooria). Sealhulgas 7 ööd täispansioniga alates esimese päeva lõunasöögist ja lõpetades hommikusöögiga viimasel päeval

   - Inglise keelt kõnelev egüptoloog (eestikeelse tõlkega)


    

   Juurde ostetavad teenused:

   - Egiptuse viisa 25 USD ehk (sõltuvalt hetke kursist) umbes 28 EUR

   - Ekskursioonipakett hinnaga 219 € (sisaldab 8 ekskursiooni): Karnaki tempel, Luxori tempel, Kuningate org, Hatšepsuti hauakambri külastus, Memnoni kolossid, Kom Ombo tempel, Philae tempel, Assuani tamm.

   - Ühese toa lisamaks 149€

   - All Inclusive pakett kruiisilaeva pardal hinnaga 199€ (sisaldab nii alkohoolseid kui mittealkohoolseid jooke kruiisilaeva pardal alates 11:00-23:00 kõikides laeva restoranides ja baarides)

   Kohapealt saab soetada erinevaid lisaekskursioone (info hindade ja ekskursiooni toimumise aja kohta saate kohapeal giidilt) :

   - Kuumaõhtupalli lend

   - Abu Simbeli templi külastus

   - Nubia teetuba

    


    

    


  Broneering
 • Broneering
  • Teie 5* kruiisilaev M/S Semiramis I

    


   Luxori Deluxe kruiisilaev M/S Semiramis I

    

   Tere tulemast meie imelisele kruiisile! Kogege põnevat teekonda Niiluse jõel ning seda kõike saate teha meie suurepärasel 5*- Deluxe kruiisilaeval M/S Semiramis I. Veetke meie laeval unustamatu puhkus ning nautige samal ajal lummavat Egiptuse kultuuri ja ajalugu.

    

        

    


    
    

    

    

   Teie kajut on maitsekalt sisustatud ning toas on kõik vajalikud mugavused. Muuhulgas näiteks SAT-TV, LED televiisor, tasuta WiFi, telefon, seif, õhukonditsioneer, tasuline minibaar, privaatne vannituba kõigi vajalike tarvetega.

   Kogu kruiisi vältel saate nautida hõrgutavaid sööke buffet-stiilis restoranis. Lisaks on laevas ka kaks baari, kus saate lisatasu eest nautida maitsvaid jooke, samal ajal vaadates päikeseloojangut või kaunist tähistaevast. Kruiisilaeval on lisaks ka bassein ja jõusaal, mida saate tasuta kasutada. Lisaraha eest võite spaas nautida ka massaaži. Õhtuti on laevas elav muusika ja ka igapäevased sõud nagu näiteks kõhutants ja muu.

   Laevas on WiFi-ühendus, mitmekeelne personal, suveniiri-, kingi- ja ehtepood.
    


        
    

  Broneering
 • Broneering
  Hea teada
  • Riigiinfo:

   EGIPTUS

   Ametlik nimi
   Egiptuse Araabia Vabariik, araabia keeles: Misr või Jumhuriyat Misr al-Arabiyah.

   Pealinn

   Kairo (araabia keeles Al-Qāhirah, tõlkes Võidukas), 16 miljonit elanikku. Kairo on rahvaarvult 16. metropol maailmas ja esikohal Aafrikas.

   Riigikord
   Parlamentaarne vabariik. Tegelik absoluutne võim on presidendil Mohamed Hosni Mubarakil, kes juba viiendat korda valiti ainsa kandidaadina.

   Riigilipp
   Kasutusele võetud 1984. Keskel valgel triibul kujutatud Egiptuse rahvussümbol Saladini kotkas vaatab lipu heiskamse suunas ja hoiab küüniste vahel riigi nime araabia keeles. Punane kujutab võitlust Briti ülemvõimu vastu enne 1952. a. revolutsiooni. Valge sümboliseerib monarhia kukutamist revolutsiooni käigus. Must on monarhia ja Briti ülemvõimu lõpp. Need nn. panaraabia värvid esinevad ka Jeemeni, Süüria ja Iraagi lippudel.

   Egiptus lühidalt:

   Pindala: 1 001 450 km². Sealhulgas põllumajanduslikku maad vaid 2,8% ehk 28 000 km². Egiptuse 74 miljonit elanikku elab maa rannikualadel ja Niiluse deltas, kokku vaid 4% territooriumist. 95% egiptlastest elab 15 km raadiuses Niilusest.
   Elanike arv: 80,3 miljonit (arvestuslik, seisuga juuli 2007).
   Rahvastikutihedus:  97-98% rahvastikust on egiptlased, kes põlvnevad algselt sellel territooriumil elanud afroaasia rahvast (hamid) ja araablastest. Ülejaanud on etnilised vähemusrahvad: araabia beduiinid riigi idaosas ja Siinai poolsaarel, iidsed nuubia kommuunid Niiluse randadel ja mõned teised.
   Pealinn: Kairo
   Suurimad linnad: Aleksandria, Kairo, Sharm El Sheikh, Hughada, Luxor
   Riigikeel ja usk: araabia keel. Islamiusulisi (peamiselt sunniidid) 94%, kopte ja teisi 6%.
   Rahaühik:  Egiptuses on käibel Egiptuse nael (LE). 1 Egiptuse nael = umbes 1,8 Eesti krooni. Raha saab vahetada hotellides ja rahavahetuspunktides. Kõikjal saab maksta ka eurodes ja dollarites. Kaasa tasub võtta võimalikult väikeseid rahatähti ning kohapeal raha vahetada väikeste summade kaupa.
   Ajavöönd:  Egiptuses on Eestiga sama aeg. Suveaeg algab hiljem ja lõpeb varem, kui Euroopa riikides. Kella edasi/tagasikeeramine toimub neljapäeva ööl vastu reedet. 2008.aastal lõppes suveaeg 28. augusti südaööl, 2009. aastal algab 24. aprilli südaööl. Seega on aprillis ja septembris – oktoobris kell Eestiga võrreldes 1 tund taga. Suveajale ülemineku kuupäev kõigub aastati oluliselt.
   Telefonikood: +20
   Elekter: Kahe otsaga pistukud (sobivad Eestis kasutusel olevad)

   Lennuaeg Tallinnast: ~ 5 tundi.

   Geograafia
   Egiptus on riik, mis asub kahes maailmajaos. Siinai poolsaar, kus asub ka Sharm-el-Sheiki kuurort, on Aasias, mida Aafrikast eraldab Suessi kanal. Egiptus piirneb idast Iisraeliga, lõunast Sudaaniga ja läänest Liibüaga, tema kaldaid uhuvad põhjast Vahemeri ja idast Punane meri. Alla 10% territooriumist on põllumajanduslik maa. See asub enamasti Niiluse deltas, vahetult Niiluse kallastel, Suessi kanali ääres ja mõningates suuremates oaasides. 90% egiptusest on kõrb. Idas asub Araabia kõrb, läänes Liibüa kõrb ning lõunast tungib peale Sahara.


   Kliima
   Egiptuse kliima on kuum ja kuiv, välja arvatud talvekuud: detsember, jaanuar ja veebruar, mil põhjapool riigist on jahedam. Keskmised temperatuurid on 20 ° C Vahemere rannikul ning kuni 26 ° C Aswn's. Kõrbes on ilmaolud äärmuslikud - kõrvetavad päevad ning külmad ööd. Egiptust on hea külastada igal ajal. Kõrghooaeg on detsembrist veebruarini ning madalhooaeg juunist augustini, mil temperatuurid on talumatult palavad, eriti just lõunas, ligi 40 ° C.

   Reisimine

   Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt.

   Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Egiptusse reisimiseks viisat.

   • Alates 2018. a saab viisat taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektroonselt. E-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv 8 kuud. Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt visa2egypt.gov.eg.
   • Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.
   • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikel palume viisainfo saamiseks pöörduda Egiptuse saatkonda Helsingis (e-post: embegypthelsingki.diplo@hotmail.com)


   Maksevahendid
   Egiptuse nael (1 EP = 0,052 EUR)

   Tähtpäevad
   Riiklikud pühad:


   Söök ja jook

   Tahina – sidruniga maitsestatud püreekaste
   Babaghamousse – baklazaanipüree taimeõli ja äädikaga
   Coussa – täidetud kabatšokid
   Ta’ameya – kotletid oagarneeringuga
   Kofta – hakk-kotletid lamba- või loomalihast
   Kebab – hoolikalt marineeritud ja grillitud lamba- või veiseliha (meenutab šašlõkki)
   Kalaoui – praetud neerud
   Machwi – tuvi riisiga
   Mehallabeya – riis piima, suhkru ja kuivatatud puuviljadega.

   Rahvusjoogid
   Tee
   Türgi kohv
   Karkade – meeldivalt hapukas punast värvi jook, valmistatakse hibiskiõitest. Juuakse nii külmalt kui ka kuuma teena.
   Ka kala ja mereannid on Egiptuses paljude toitude kindel koostisosa.

   Piirkonnad ja asulad

   Hughada: Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal. See on Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Kuurort koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast, El Daharist ning 5 km pikkuse hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaride jadaga hiljuti tekkinud tänapäevasest rajoonist Village road.

   Luxor - vaaraode kuldajastu linn, Iidne Teeba ja Egiptuse pealinn, suure impeeriumi ajastu (16.-9.sajand eKr). Luxori linn asub Kairo suhtes lõunaosas ning mööda Niiluse jõge 658 kilomeetri kaugusel. Linna pikk ajalugu teeb sellest justkui maailma suurima avaõhu muuseumi, kus asub kolmandik inimtsivilisatsiooni pärandist. Niiluse idakaldal asuvad Karnaki ja Luxori jumal Amoni templid. Teisele poole Niilust jääb läänekaldale aga Kuningate org, mida kasutati peaaegu 500 aasta vältel peamise vaaraode ja teiste ülikute matmispaigana.

   Esna (kreeka keeles “Latopolis” Niiluse ahvena auks). Linn asub Luxorist 55 kilomeetri kaugusel lõunas ning seal kasvavad mööda jõekaldaid eriliselt viljakad mango- ja banaanipuud. Seejärel läbitakse Esna lüüsid, mis on ehitatud selleks, et suur veevool ei lõhuks üleujutuste ajal kaldapealseid. Kruiisi vältel tehakse peatus, et lähemalt näha ka jumal Rami Khnumi templit. Nähke oma silmaga maailma vanimat taevakaarti ja vaadake, kuidas kujutati ette sel ajal sodiaagimärke, kuutsükleid ja päikese teekonda.

   Edfu (jumal Horose linn). Linn asub Niiluse läänekaldal ning jääb täpselt Luxori ja Assuani vahele. See on tuntud Horose linnana, kus asub kõige täiuslikum ja paremini säilinud pistrikujumal Horose tempel (237 eKr - 57 pKr). Tegemist on kõige vägevama templiga, mida ehitasid toona Ptolemaiose kreeklased (Aleksander Suure järeltulijad).

   Kom Ombo ja krokodillide küla -Tegemist on kunagise kõige rohelisema külaga. See piirkond on tuntud oma rikkaliku suhkruroo ja datlipalmide poolest, mis toodi sinna kunagi ümberasunud nuubialaste poolt pärast Assuani tammi ehitamist. Kohalike seas tuntud ka kui krokodillikülana, sest iidsed asukad kummardasid jumal Sobekit, kes oli Niiluse krokodilljumal ning ta vastutas jõu ja kulla eest.

   Kruiisil peatutakse, et külastada seal asuvat imeilusat väikest templit ja krokodilli muuseumi.

   Assuan (maagiline vana Nuubia) - Tegemist on Egiptuse lõunapoolseima provintsiga ja väravaga Aafrikasse. Seal on eriline loodus, kus kuldkollane Sahara ümbritseb Niiluse vett, moodustades suurepärase panoraami jõele, mida kaunistavad 85 rohelist ja kiviklibulist graniidisaart, mis on koduks kohalikele nuubialastele. Originaalis Philae saarel asunud jumalanna Isisele pühendatud tempel viidi aga maalilisele Agilkia saarele. Kui kõndida sealsel kõrbeliival, saab imetleda ka vaarao Ramsese ja tema armastatud kuningliku naise Nefertari templeid, mis kannavad nime Abu Simbel.

   Riietus
   Templites peavad kaetud olema nii põlved, õlad kui ka pea (juuksed). Kruiisilaeval ja rannas võib riietus olla vaba.

   Arstiabi
   Ennetav info:
   • jooge vett ainult korgitud pudelitest
   • sööge vaid kooritavaid puuvilju
   • vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
   • Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
   • Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema
   Kui vajate arstiabi, võtke alati koheselt ühendust meie reisiesindajaga.

   Enne reisi tasub vormistada reisikindlustus ning tutvuda kindlustuspoliisi tingimusega (eelkõige hüvitise maksmise kord ja hüvitise saamiseks vajalikud dokumendid). Raviteenuste kulud hüvitatakse, kui kindlustusseltsile esitatakse õigeaegselt vajalikud dokumendid. Haiguse või õnnetusjuhtumi korral pöörduda kindlustusseltsi, giidi/reisisaatja, hotelli administraatori või lähima arstiabipunkti poole.

   Kauplemine
   Kauplemine algab kaupmehe nimetatud alghinnast, selle aga määrab tema terane hinnang Teie võimalikule asjatundlikkusele. Alghind võib tegelikust müügihinnast mitmeid kordi kõrgem olla! Kui Teid kaup huvitab, tuleks teha oma pakkumine. See tuleb teha nii madal, kui vähegi söandate. On olemas mitteametlik soovitus pakkuda 5 korda madalam hind. Kauba tegelik müügihind sünnib sõbralikus jõu- ja vaimukatsumises kuhugi nende kahe äärmuse vahele.

   Jootraha ehk baksheesh:
   Jootraha kuulub lahutamatult igapäevase elu-olu juurde ning seda oodatakse kõikide teenuste ja tihti lihtsalt ei millegi eest. Tasuks meeles pidada kolme reeglit:
   • andke jootraha ainult vastutasuks teenuse eest
   • makske pärast teenust
   • ärge andke liiga palju

   Keskmine jootraha on 10% teenusest. Pisiteenuste puhul saab hakkama 1 naelaga. Jootraha ootavad ka meie ekskursioonide bussijuhid, kelle palk on väga väike. Sobivaks summaks on 5-10 naela (kahe peale).

  Broneering
 • Broneering
  Riiki sisenemise nõudmised
  • Passi-, viisa- ning riiki sisenemise alased nõudmised 

   Egiptus

    
   Sihtriik: EGIPTUS (uuendatud 08.09.2022)

    

   Eesti kodaniku pass

   Vajalikud dokumendid viisavabalt riiki sisenemisel:
   pass, mis peab riiki sisenemisel olema kehtiv vähemalt 150 (vähemalt 1 vaba viisaleheküljega)
   edasi-tagasi piletid
   ·  piisavate rahaliste vahendite olemasolu, vähemalt 30 eurot päevas, inimese kohta
   ·     soovitavalt tervise- ja reisikindlustus
   · viisa (saab taotleda piirilt)

   Viisainfo: Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.

   Juhime tähelepanu sellele, et Egiptusel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

   Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

   Egiptuse saatkond Helsingis
   Kuusisaarentie 4, 00340 Helsingi
   Telefon: (+358 9) 477 74 70
   Faks: (+358 9) 477 747 21
   E-post: secretaryofembassy@hotmail.com, Embassy.Helsinki@mfa.gov.eg
   www.mfa.gov.eg/arabic/embassies/Egyptian_Embassy_Finland

   Palun tutvuge kõige viimase riiki sisenemise infoga lehel: www.reisitargalt.ee

   Välisministeeriumile edastatud andmete kohaselt on Eesti kodanikule Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevast turistiviisat, hinnaga 25 USA dollarit, saab taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

   Turismigruppidel on viisa võimalik taotleda piiril.

   Vene kodaniku pass

   Vajalikud dokumendid viisavabalt riiki sisenemisel:
   pass, mis peab riiki sisenemisel olema kehtiv vähemalt 150 (vähemalt 1 vaba viisaleheküljega)
   edasi-tagasi piletid
   ·  piisavate rahaliste vahendite olemasolu, vähemalt 30 eurot päevas, inimese kohta
   ·     soovitavalt tervise- ja reisikindlustus
   · viisa (saab taotleda piirilt)

   Viisainfo: Vene kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.

   Turismiviisa on võimalik osta Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.
   Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
   - KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka reisi lõpuni kehtiv ID kaart (Eestisse sisenemiseks). - edasi-tagasi piletite broneering - hotelli broneering - soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks
   KOHUSTUSLIK on märkida broneeringusse PASSI NUMBER.

   Juhime tähelepanu sellele, et Egiptusel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

   Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

   Egiptuse saatkond Helsingis
   Kuusisaarentie 4, 00340 Helsingi
   Telefon: (+358 9) 477 74 70
   Faks: (+358 9) 477 747 21
   E-post: secretaryofembassy@hotmail.com, Embassy.Helsinki@mfa.gov.eg
   www.mfa.gov.eg/arabic/embassies/Egyptian_Embassy_Finland

   Palun tutvuge kõige viimase riiki sisenemise infoga lehel: www.reisitargalt.ee

   Välisministeeriumile edastatud andmete kohaselt on Eesti kodanikule Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevast turistiviisat, hinnaga 25 USA dollarit, saab taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

   Turismigruppidel on viisa võimalik taotleda piiril.

   Eesti hall välismaalase pass

   Viisa vajalik.
   Viisa tuleb ette vormistada saatkonnas Helsingis. Tuleb isiklikult kohale minna. Saatkond ei anna täpset viisa vormistamise tähtaega.

   PEAB OMAMA ELAMIS- JA TÖÖLUBA EESTIS. VIISA VAJALIK, saab taotleda ainult saatkonnast enne reisi.
   KOHUSTUSLIK on märkida broneeringusse PASSI NUMBER ja õige sünniaeg.
   KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka reisi lõpuni kehtiv ID kaart (Eestisse sisenemiseks).      
   Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ jahttp://www.vm.ee/?q=et/node/4832.
   Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon:https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/
    

    
  Broneering 
Kontaktandmed
 • Nikal Travel OÜ
  Kaupmehe 7-29
  10114 Tallinn

 • Tel: 6640064 (E-R 09.00-17.00)
  E-post: info@nikal-travel.ee

 • Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
   
Isikuandmete töötlemise tingimused

 •  
Infoliini lahtiolekuajad
 • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
 •  
      616 0111
 •  
 •  
 • E-R kell 9.00 kuni 17.00
   
 • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
 • Meil on hea meel Teie kõne üle!
 •  
Kontrollitud Teie jaoks!
 • + usaldusväärsus
 • + lahkus
 • + kompetents
 • + kliendirahulolu
 • ----------------------------
  = üldine hinnang: 4,51

 • Usaldage ka Teie meid!