Adresa
Kui Teil on broneerimiskood, sisestage see siia
  Kuvatakse erihinnad ja eelised, mis on mõeldud just Teile!
8
päeva

2022-2023 EG - Egiptus: Niiluse Kruiis 8 days/7 nights EST/RUS

 • Valige kuupäev :
  • Niiluse kruiisi majutus 5* Niiluse kruiisi majutus 5*Hurghada
   Tuba mahutabinimest
   Double room, Nile cruise accommodation 5*, , Package Tour incl. Accommodation with FB on cruise ship, Flights, Excursions, Transfers

   04.02.2023 - 11.02.2023 (8 päeva)
   alates 1,049 EUR Inimese kohta
   Välja müüdud
 • Broneering
  Hinnas sisalduvad teenused
  • HINNAS SISALDUVAD TEENUSED:   TRANSPORDIPAKETT:
   • 7 ööd 5* kruiisilaeval M/S Semiramis
   • Lennupiletid tšarterlendudega Tallinnast Hurghadasse ja tagasi
   • hommiku-,lõuna-ja õhtusöögid
   • Transfeerid
   • Meeldiv eesti kõnelev reisijuht
   • Egüptoloog (eesti keelse tõlkega)

   NB! Reis on mõeldud täisealistele ning on mittesobiv alla 12-aastastele lastele. Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele!

   Kõik söögikorrad!
    

   Transpordipakett sisaldab:
   ✓ Tšarterlennud

   ✓ 1 registreeritud pagasiühik tasuta reisija kohta kuni 20 kg
   ✓ 1 käsipagasiühik tasuta kuni 8 kg (55x40x23 cm)
   ✓ Lennujaamas lennule registreerimine tasuta
   ✓ Transfeer
   ✓ Väljumise korraldavad lennujaama teenusepakkujad. Meie hoolitseme kõikide formaalsuste eest!.


     Lennud hinnas!


   Imeline Niiluse kruiis koos meeldejäävate lisaekskursioonidega!
  Broneering
 • Broneering
  • Teie reisiprogramm

   NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused.

   Reisidokumendid, sh. lennuajad ja täpsed hotellid edastatakse 7 päeva enne reisi algust. Loodame Teie mõistvale suhtumisele!

   REIS TOIMUB KAHES KEELES (segagruppe ei ole)!

   EESTIKEELSED GRUPID:

   29.11.2022

   06.12.2022

   03.01.2023

   21.02.2023

   21.03.2023

   28.03.2023

   18.04.2023

   04.04.2023

   VENEKEELSED GRUPID:

   06.12.2022

   07.03.2023

    

   8-päevane Niiluse jõe kruiis

    

   Siin on Teie võimalus avastada suurepäraseid iidse Egiptuse peidetud aardeid. Meie Niiluse kruiisil saate tutvuda kogu sealse piirkonna ajalooga. Nautige 7 öö jooksul rahulikku kruiisi Niiluse jõel teel Luxorist Assuanini. Reisi jooksul teeme jõe kallastel mitmeid peatusi, et tutvuda sealsete vaatamisväärtustega.

   Piirkonnad ja asulad

   Hughada: Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal. See on Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Kuurort koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast, El Daharist ning 5 km pikkuse hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaride jadaga hiljuti tekkinud tänapäevasest rajoonist Village road.

   Luxor - vaaraode kuldajastu linn, Iidne Teeba ja Egiptuse pealinn, suure impeeriumi ajastu (16.-9.sajand eKr). Luxori linn asub Kairo suhtes lõunaosas ning mööda Niiluse jõge 658 kilomeetri kaugusel. Linna pikk ajalugu teeb sellest justkui maailma suurima avaõhu muuseumi, kus asub kolmandik inimtsivilisatsiooni pärandist. Niiluse idakaldal asuvad Karnaki ja Luxori jumal Amoni templid. Teisele poole Niilust jääb läänekaldale aga Kuningate org, mida kasutati peaaegu 500 aasta vältel peamise vaaraode ja teiste ülikute matmispaigana.

   Esna (kreeka keeles “Latopolis” Niiluse ahvena auks). Linn asub Luxorist 55 kilomeetri kaugusel lõunas ning seal kasvavad mööda jõekaldaid eriliselt viljakad mango- ja banaanipuud. Seejärel läbitakse Esna lüüsid, mis on ehitatud selleks, et suur veevool ei lõhuks üleujutuste ajal kaldapealseid. Kruiisi vältel tehakse peatus, et lähemalt näha ka jumal Rami Khnumi templit. Nähke oma silmaga maailma vanimat taevakaarti ja vaadake, kuidas kujutati ette sel ajal sodiaagimärke, kuutsükleid ja päikese teekonda.

   Edfu (jumal Horose linn). Linn asub Niiluse läänekaldal ning jääb täpselt Luxori ja Assuani vahele. See on tuntud Horose linnana, kus asub kõige täiuslikum ja paremini säilinud pistrikujumal Horose tempel (237 eKr - 57 pKr). Tegemist on kõige vägevama templiga, mida ehitasid toona Ptolemaiose kreeklased (Aleksander Suure järeltulijad).

   Kom Ombo ja krokodillide küla -Tegemist on kunagise kõige rohelisema külaga. See piirkond on tuntud oma rikkaliku suhkruroo ja datlipalmide poolest, mis toodi sinna kunagi ümberasunud nuubialaste poolt pärast Assuani tammi ehitamist. Kohalike seas tuntud ka kui krokodillikülana, sest iidsed asukad kummardasid jumal Sobekit, kes oli Niiluse krokodilljumal ning ta vastutas jõu ja kulla eest.

   Kruiisil peatutakse, et külastada seal asuvat imeilusat väikest templit ja krokodilli muuseumi.

   Assuan (maagiline vana Nuubia) - Tegemist on Egiptuse lõunapoolseima provintsiga ja väravaga Aafrikasse. Seal on eriline loodus, kus kuldkollane Sahara ümbritseb Niiluse vett, moodustades suurepärase panoraami jõele, mida kaunistavad 85 rohelist ja kiviklibulist graniidisaart, mis on koduks kohalikele nuubialastele. Originaalis Philae saarel asunud jumalanna Isisele pühendatud tempel viidi aga maalilisele Agilkia saarele. Kui kõndida sealsel kõrbeliival, saab imetleda ka vaarao Ramsese ja tema armastatud kuningliku naise Nefertari templeid, mis kannavad nime Abu Simbel.


   Kruiisi ajakava:

   1. päev: Saabumine

   Tšarterlend Talllinnast otse Hurghadasse, kus meid tervitab reisisaatja. Transfeer sõidutab meid lennujaamast M/S Semiramis I Niiluse kruiisilaevale (või sarnane). Sõltuvalt kohalikest teeoludest, võime kruiisilaevale saabuda hilisõhtul.

   2. päev: Edfu - Kom Ombo

   Pärast hommikusööki jätkub meie teekond laevaga Kom Ombosse, kus külastame võimast templit. Tempel on ainulaadne, kuna see on tegelikult topelttempel, mis on pühendatud krokodillijumal Sobekile ja pistripeaga jumalale Horusele. Paigutus ühendab kahte templit ühes ning mõlemal küljel on oma väravad ja kabelid. Iidses templis tegeleti näiteks mesindusega ning templi seintel leidub nikerdusi iidsete egiptlaste meditsiini – ja kirurgiainstrumentidest, mis annavad hea ettekujutuse egiptlaste meditsiiniteadmistest (sisaldub ekskursioonipaketis). Seejärel jätkub kruiis Assuani linnani, kus veedame ka öö.

   3.päev: Assuan

   Hommikusöögi järgselt suudume laevalt bussiga väljasõidule, et külastada Agilika saarel asuvat Philae templite kompleksi. Seejärel on võimalus külastada viimaste aegade suurimat ehitist Egiptuses, milleks on Assuani tamm, kus asub ka suurim inimloodud veehoidla - Nasseri järv (sisaldub ekskursioonipaketis).

   Valikuline lisaekskursioon: Pärastlõunal on võimalus avastada Assuanis asuvat Nubia küla ning veeta aega ühe vanima põlisrahva liikmetega. Kohalikus Nubia teetoas naudime aromaatset piparmünditeed. Nuubia külad on tuntud oma värviliste tänavate, vikerkaarevärvides maalitud majaseinte ja sealsete lahkete inimeste poolest. Nuubialased räägivad ainulaadset keelt, mida teistes Egiptuse piirkonadedes ei räägita ning elavad sügval Lõuna-Egiptuses, Niiluse läänekaldal. Nuubia kultuurpärandit kannavad uhkusega edasi eriti nuubia naised, kes valmistavad siiani traditsioonilist käsitööd ning toitu, mida on võimalik värvilistel tänavatel ka osta. Nuubialased õpetavad siiani oma lastele traditsioonilise tantse, jutustavad iidseid lugusid ja on oma igapäevaelus mõjutatud vanadest uskumustest. Nuubi küla tänavatel kõndides võivad uste kohal jääda silma rippuvad põhku täis topitud krokodillikehad, kuna usutakse, et need kaitsevad kurja eest.

   4.päev: Assuan - Abu Simbel

   Hommikul on võimalik osaleda valikulisel lisaekskursioonil Abu Simbeli massiivsete kivisse raiutud templite juurde, mis kuuluvad maailma kõige suursugusemate ehitise hulka (sisaldub ekskursioonipaketis).  Templid püstitati kõigi aegade suurima Egiptuse vaarao Ramses II auks. Templikompleksi ehitamine algas umbes aastal 1264 eKr ja kestis umbes 20 aastat. Kuna hilisemal ajal templeid enam ei kasutatud, siis mattusid need 6. sajandil ekr peaaegu täielikult liiva alla. Templikompleksid vajusid unustuste hõlma kuniks 1813. aastal leidis Šveitsi teadlane J.L.Burckhardt peatempli ülemise friisi. Burckhardt rääkis oma avastusest itaalia maadeuurija Giovanni Belzoniga,, kel teisel katsel õnnestus 1817 aastal kompleksi siseneda. 1959. aastal algas rahvusvaheline Nuubia mälestiste päästmise missioon, kuna säilmed olid ohus Niiluse jõe veetõusu tõttu. Abu Simbeli templite päästmisega alustati 1964. aastal rahvusvahelise arheoloogide, inseneride, jt toel. 1964–1968 lõigati kogu ala hoolikalt suurteks kuni 30 tonni raskusteks plokkideks, demonteeriti, tõsteti ja pandi uuesti kokku uude kohta, mis oli 65 meetrit kõrgemal ja 200 meetrit jõest.

   5.päev: Assuan - Edfu

   Vaba päev omal käel ringi uudistamiseks.  Seejärel suundub kruiisilaev Edfusse, kus veedame ka järgneva öö.

   Valikuline lisaekskursioon: Võimalus on külastada suurejoonielist Edfu templit, mida peetakse kõige paremini säilinud Vana-Egiptuse pühamuks ning suuruselt teist pühamut - Horuse tempel.

   6.päev: Esna - Luxor

   Hommikul jätkub teekond läbi Esna lüüside Luxori poole. Seejärel külastame kuulsat Karnaki templite kompleksi ning kuulame lugusid Egiptuse hiilgeaegadest. Sõit bussiga jätkub  Luxori templisse, et nautida jumal Amuni templit (sisaldub ekskursioonipaketis).

   7.päev: Luxor - Niiluse Läänekallas

   Varahommikul on võimalus nautida imelist kuumaõhupalli lendu, üle Niiluse jõe (valikuline lisaekskursioon). 

   Reis jätkub Luxori läänekaldal, kus külastame Memnoni kolosse, Kuningate orgu ja viimaks ka Vana-Egiptuse naisvaarao Hatšepsuti hauakambrit (sisaldub ekskursioonipaketis). Seiklusrohke päeva järgselt ööbime Luxoris.

   8. päev: Tagasilend

   Ees ootab varajane transfeer Hurghada lennujaama ning lend Tallinnasse, et vägevaid reisielamusi sõprade ja lähedastega jagada.


    


    

    

   Tähelepanu: Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu. Muudatused võivad tekkida olenevalt reisile saabumise nädalapäevast, lendudest või Covid19-nõuetest


   Hinnas sisaldub:

   - Meie kohalik esindaja Hurghadas

   - Edasi-tagasi lennupiletid

   - Transfeerid kaasaegsete sõidukitega

   - Majutus 5*-Delux kruiisilaeval (Egiptuse kategooria).

   - Inglise keelt kõnelev egüptoloog (eestikeelse tõlkega)


   PS! Kruiisilaeval tuleb jätta tippi kogu viibimise aja kohta 56 € inimese kohta. Tasuda saab nii kaaridga kui sularahas.
    

   Juurde ostetavad teenused:

   - Egiptuse viisa 25 USD ehk (sõltuvalt hetke kursist) umbes 28 EUR

   - Ekskursioonipakett hinnaga 219 € (sisaldab 8 ekskursiooni): Karnaki tempel, Luxori tempel, Kuningate org, Hatšepsuti hauakambri külastus, Memnoni kolossid, Kom Ombo tempel, Philae tempel, Assuani tamm.

   - Ühese toa lisamaks 149€

   - All Inclusive pakett kruiisilaeva pardal hinnaga 199€ (sisaldab nii alkohoolseid kui mittealkohoolseid jooke kruiisilaeva pardal alates 11:00-23:00 kõikides laeva restoranides ja baarides)

   Kohapealt saab soetada erinevaid lisaekskursioone (täpse info hindade ja ekskursiooni toimumise aja ning sisu kohta täpsustab giid kohapeal, järgnevalt on tegu informatiivsete umbkaudsete hindadega, mis võivad erineda vastavalt teenuspakkujale ja hooajale) :

   Abu Simbeli tempel -  124 €
   Kuumaõhtupalli lend -  129 €
   Edfu tempel -  36 €
   Muusika & Valguse Karnak  - 44 €
   Nubia küla teetuba - 36 €
   West bank II - 70 €
   Felucca - 22 €
   Dendera tempel - 69 €
   Nubia muuseum - 48 €

    


    

    


  Broneering
 • Broneering
  • Teie 5* kruiisilaev M/S Semiramis I

    


   Luxori Deluxe kruiisilaev M/S Semiramis I

    

   Tere tulemast meie imelisele kruiisile! Kogege põnevat teekonda Niiluse jõel ning seda kõike saate teha meie suurepärasel 5*- Deluxe kruiisilaeval M/S Semiramis I. Veetke meie laeval unustamatu puhkus ning nautige samal ajal lummavat Egiptuse kultuuri ja ajalugu.

    

        

    


    
    

    

    

   Teie kajut on maitsekalt sisustatud ning toas on kõik vajalikud mugavused. Muuhulgas näiteks SAT-TV, LED televiisor, WiFi (lisatasu eest), telefon, seif, õhukonditsioneer, tasuline minibaar, privaatne vannituba kõigi vajalike tarvetega.

   Kogu kruiisi vältel saate nautida hõrgutavaid sööke buffet-stiilis restoranis. Lisaks on laevas ka kaks baari, kus saate lisatasu eest nautida maitsvaid jooke, samal ajal vaadates päikeseloojangut või kaunist tähistaevast. Kruiisilaeval on lisaks ka bassein ja jõusaal, mida saate tasuta kasutada. Lisaraha eest võite spaas nautida ka massaaži. Õhtuti on laevas elav muusika ja ka igapäevased sõud nagu näiteks kõhutants ja muu.

   Laevas mitmekeelne personal, suveniiri-, kingi- ja ehtepood.

    

    
    


        

    

    
    

  Broneering
 • Broneering
  Hea teada
  • Riigiinfo:

   EGIPTUS

   Ametlik nimi
   Egiptuse Araabia Vabariik, araabia keeles: Misr või Jumhuriyat Misr al-Arabiyah.

   Pealinn

   Kairo (araabia keeles Al-Qāhirah, tõlkes Võidukas), 16 miljonit elanikku. Kairo on rahvaarvult 16. metropol maailmas ja esikohal Aafrikas.

   Riigikord
   Parlamentaarne vabariik. Tegelik absoluutne võim on presidendil Mohamed Hosni Mubarakil, kes juba viiendat korda valiti ainsa kandidaadina.

   Riigilipp
   Kasutusele võetud 1984. Keskel valgel triibul kujutatud Egiptuse rahvussümbol Saladini kotkas vaatab lipu heiskamse suunas ja hoiab küüniste vahel riigi nime araabia keeles. Punane kujutab võitlust Briti ülemvõimu vastu enne 1952. a. revolutsiooni. Valge sümboliseerib monarhia kukutamist revolutsiooni käigus. Must on monarhia ja Briti ülemvõimu lõpp. Need nn. panaraabia värvid esinevad ka Jeemeni, Süüria ja Iraagi lippudel.

   Egiptus lühidalt:

   Pindala: 1 001 450 km². Sealhulgas põllumajanduslikku maad vaid 2,8% ehk 28 000 km². Egiptuse 74 miljonit elanikku elab maa rannikualadel ja Niiluse deltas, kokku vaid 4% territooriumist. 95% egiptlastest elab 15 km raadiuses Niilusest.
   Elanike arv: 80,3 miljonit (arvestuslik, seisuga juuli 2007).
   Rahvastikutihedus:  97-98% rahvastikust on egiptlased, kes põlvnevad algselt sellel territooriumil elanud afroaasia rahvast (hamid) ja araablastest. Ülejaanud on etnilised vähemusrahvad: araabia beduiinid riigi idaosas ja Siinai poolsaarel, iidsed nuubia kommuunid Niiluse randadel ja mõned teised.
   Pealinn: Kairo
   Suurimad linnad: Aleksandria, Kairo, Sharm El Sheikh, Hughada, Luxor
   Riigikeel ja usk: araabia keel. Islamiusulisi (peamiselt sunniidid) 94%, kopte ja teisi 6%.
   Rahaühik:  Egiptuses on käibel Egiptuse nael (LE). 1 Egiptuse nael = umbes 1,8 Eesti krooni. Raha saab vahetada hotellides ja rahavahetuspunktides. Kõikjal saab maksta ka eurodes ja dollarites. Kaasa tasub võtta võimalikult väikeseid rahatähti ning kohapeal raha vahetada väikeste summade kaupa.
   Ajavöönd:  Egiptuses on Eestiga sama aeg. Suveaeg algab hiljem ja lõpeb varem, kui Euroopa riikides. Kella edasi/tagasikeeramine toimub neljapäeva ööl vastu reedet. 2008.aastal lõppes suveaeg 28. augusti südaööl, 2009. aastal algab 24. aprilli südaööl. Seega on aprillis ja septembris – oktoobris kell Eestiga võrreldes 1 tund taga. Suveajale ülemineku kuupäev kõigub aastati oluliselt.
   Telefonikood: +20
   Elekter: Kahe otsaga pistukud (sobivad Eestis kasutusel olevad)

   Lennuaeg Tallinnast: ~ 5 tundi.

   Geograafia
   Egiptus on riik, mis asub kahes maailmajaos. Siinai poolsaar, kus asub ka Sharm-el-Sheiki kuurort, on Aasias, mida Aafrikast eraldab Suessi kanal. Egiptus piirneb idast Iisraeliga, lõunast Sudaaniga ja läänest Liibüaga, tema kaldaid uhuvad põhjast Vahemeri ja idast Punane meri. Alla 10% territooriumist on põllumajanduslik maa. See asub enamasti Niiluse deltas, vahetult Niiluse kallastel, Suessi kanali ääres ja mõningates suuremates oaasides. 90% egiptusest on kõrb. Idas asub Araabia kõrb, läänes Liibüa kõrb ning lõunast tungib peale Sahara.


   Kliima
   Egiptuse kliima on kuum ja kuiv, välja arvatud talvekuud: detsember, jaanuar ja veebruar, mil põhjapool riigist on jahedam. Keskmised temperatuurid on 20 ° C Vahemere rannikul ning kuni 26 ° C Aswn's. Kõrbes on ilmaolud äärmuslikud - kõrvetavad päevad ning külmad ööd. Egiptust on hea külastada igal ajal. Kõrghooaeg on detsembrist veebruarini ning madalhooaeg juunist augustini, mil temperatuurid on talumatult palavad, eriti just lõunas, ligi 40 ° C.

   Reisimine

   Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt.

   Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Egiptusse reisimiseks viisat.

   • Alates 2018. a saab viisat taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektroonselt. E-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv 8 kuud. Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt visa2egypt.gov.eg.
   • Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.
   • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikel palume viisainfo saamiseks pöörduda Egiptuse saatkonda Helsingis (e-post: embegypthelsingki.diplo@hotmail.com)

   Maksevahendid
   Egiptuse nael (1 EP = 0,052 EUR)

   PS! Kruiisilaeval tuleb jätta tippi kogu viibimise aja kohta 56 € inimese kohta. Tasuda saab nii kaaridga kui sularahas.


   Tähtpäevad
   Riiklikud pühad:


   Söök ja jook

   Tahina – sidruniga maitsestatud püreekaste
   Babaghamousse – baklazaanipüree taimeõli ja äädikaga
   Coussa – täidetud kabatšokid
   Ta’ameya – kotletid oagarneeringuga
   Kofta – hakk-kotletid lamba- või loomalihast
   Kebab – hoolikalt marineeritud ja grillitud lamba- või veiseliha (meenutab šašlõkki)
   Kalaoui – praetud neerud
   Machwi – tuvi riisiga
   Mehallabeya – riis piima, suhkru ja kuivatatud puuviljadega.

   Rahvusjoogid
   Tee
   Türgi kohv
   Karkade – meeldivalt hapukas punast värvi jook, valmistatakse hibiskiõitest. Juuakse nii külmalt kui ka kuuma teena.
   Ka kala ja mereannid on Egiptuses paljude toitude kindel koostisosa.

   Piirkonnad ja asulad

    

   Hughada: Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal. See on Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Kuurort koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast, El Daharist ning 5 km pikkuse hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaride jadaga hiljuti tekkinud tänapäevasest rajoonist Village road.

   Luxor - vaaraode kuldajastu linn, Iidne Teeba ja Egiptuse pealinn, suure impeeriumi ajastu (16.-9.sajand eKr). Luxori linn asub Kairo suhtes lõunaosas ning mööda Niiluse jõge 658 kilomeetri kaugusel. Linna pikk ajalugu teeb sellest justkui maailma suurima avaõhu muuseumi, kus asub kolmandik inimtsivilisatsiooni pärandist. Niiluse idakaldal asuvad Karnaki ja Luxori jumal Amoni templid. Teisele poole Niilust jääb läänekaldale aga Kuningate org, mida kasutati peaaegu 500 aasta vältel peamise vaaraode ja teiste ülikute matmispaigana.

   Esna (kreeka keeles “Latopolis” Niiluse ahvena auks). Linn asub Luxorist 55 kilomeetri kaugusel lõunas ning seal kasvavad mööda jõekaldaid eriliselt viljakad mango- ja banaanipuud. Seejärel läbitakse Esna lüüsid, mis on ehitatud selleks, et suur veevool ei lõhuks üleujutuste ajal kaldapealseid. Kruiisi vältel tehakse peatus, et lähemalt näha ka jumal Rami Khnumi templit. Nähke oma silmaga maailma vanimat taevakaarti ja vaadake, kuidas kujutati ette sel ajal sodiaagimärke, kuutsükleid ja päikese teekonda.

   Edfu (jumal Horose linn). Linn asub Niiluse läänekaldal ning jääb täpselt Luxori ja Assuani vahele. See on tuntud Horose linnana, kus asub kõige täiuslikum ja paremini säilinud pistrikujumal Horose tempel (237 eKr - 57 pKr). Tegemist on kõige vägevama templiga, mida ehitasid toona Ptolemaiose kreeklased (Aleksander Suure järeltulijad).

   Kom Ombo ja krokodillide küla -Tegemist on kunagise kõige rohelisema külaga. See piirkond on tuntud oma rikkaliku suhkruroo ja datlipalmide poolest, mis toodi sinna kunagi ümberasunud nuubialaste poolt pärast Assuani tammi ehitamist. Kohalike seas tuntud ka kui krokodillikülana, sest iidsed asukad kummardasid jumal Sobekit, kes oli Niiluse krokodilljumal ning ta vastutas jõu ja kulla eest.

   Kruiisil peatutakse, et külastada seal asuvat imeilusat väikest templit ja krokodilli muuseumi.

   Assuan (maagiline vana Nuubia) - Tegemist on Egiptuse lõunapoolseima provintsiga ja väravaga Aafrikasse. Seal on eriline loodus, kus kuldkollane Sahara ümbritseb Niiluse vett, moodustades suurepärase panoraami jõele, mida kaunistavad 85 rohelist ja kiviklibulist graniidisaart, mis on koduks kohalikele nuubialastele. Originaalis Philae saarel asunud jumalanna Isisele pühendatud tempel viidi aga maalilisele Agilkia saarele. Kui kõndida sealsel kõrbeliival, saab imetleda ka vaarao Ramsese ja tema armastatud kuningliku naise Nefertari templeid, mis kannavad nime Abu Simbel.

   Riietus
   Templites peavad kaetud olema nii põlved, õlad kui ka pea (juuksed). Kruiisilaeval ja rannas võib riietus olla vaba.

   Arstiabi
   Ennetav info:
   • jooge vett ainult korgitud pudelitest
   • sööge vaid kooritavaid puuvilju
   • vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
   • Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
   • Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema
   Kui vajate arstiabi, võtke alati koheselt ühendust meie reisiesindajaga.

   Enne reisi tasub vormistada reisikindlustus ning tutvuda kindlustuspoliisi tingimusega (eelkõige hüvitise maksmise kord ja hüvitise saamiseks vajalikud dokumendid). Raviteenuste kulud hüvitatakse, kui kindlustusseltsile esitatakse õigeaegselt vajalikud dokumendid. Haiguse või õnnetusjuhtumi korral pöörduda kindlustusseltsi, giidi/reisisaatja, hotelli administraatori või lähima arstiabipunkti poole.

   Kauplemine
   Kauplemine algab kaupmehe nimetatud alghinnast, selle aga määrab tema terane hinnang Teie võimalikule asjatundlikkusele. Alghind võib tegelikust müügihinnast mitmeid kordi kõrgem olla! Kui Teid kaup huvitab, tuleks teha oma pakkumine. See tuleb teha nii madal, kui vähegi söandate. On olemas mitteametlik soovitus pakkuda 5 korda madalam hind. Kauba tegelik müügihind sünnib sõbralikus jõu- ja vaimukatsumises kuhugi nende kahe äärmuse vahele.

   Jootraha ehk baksheesh:
   Jootraha kuulub lahutamatult igapäevase elu-olu juurde ning seda oodatakse kõikide teenuste ja tihti lihtsalt ei millegi eest. Tasuks meeles pidada kolme reeglit:
   • andke jootraha ainult vastutasuks teenuse eest
   • makske pärast teenust
   • ärge andke liiga palju

   Keskmine jootraha on 10% teenusest. Pisiteenuste puhul saab hakkama 1 naelaga. Jootraha ootavad ka meie ekskursioonide bussijuhid, kelle palk on väga väike. Sobivaks summaks on 5-10 naela (kahe peale).

  Broneering
 • Broneering
  Riiki sisenemise nõudmised
  • Passi-, viisa- ning riiki sisenemise alased nõudmised 

   Egiptus

    
   Sihtriik: EGIPTUS (uuendatud 08.09.2022)

    

   Eesti kodaniku pass

   Vajalikud dokumendid viisavabalt riiki sisenemisel:
   pass, mis peab riiki sisenemisel olema kehtiv vähemalt 150 (vähemalt 1 vaba viisaleheküljega)
   edasi-tagasi piletid
   ·  piisavate rahaliste vahendite olemasolu, vähemalt 30 eurot päevas, inimese kohta
   ·     soovitavalt tervise- ja reisikindlustus
   · viisa (saab taotleda piirilt)

   Viisainfo: Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.

   Juhime tähelepanu sellele, et Egiptusel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

   Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

   Egiptuse saatkond Helsingis
   Kuusisaarentie 4, 00340 Helsingi
   Telefon: (+358 9) 477 74 70
   Faks: (+358 9) 477 747 21
   E-post: secretaryofembassy@hotmail.com, Embassy.Helsinki@mfa.gov.eg
   www.mfa.gov.eg/arabic/embassies/Egyptian_Embassy_Finland

   Palun tutvuge kõige viimase riiki sisenemise infoga lehel: www.reisitargalt.ee

   Välisministeeriumile edastatud andmete kohaselt on Eesti kodanikule Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevast turistiviisat, hinnaga 25 USA dollarit, saab taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

   Turismigruppidel on viisa võimalik taotleda piiril.

   Vene kodaniku pass

   Vajalikud dokumendid viisavabalt riiki sisenemisel:
   pass, mis peab riiki sisenemisel olema kehtiv vähemalt 150 (vähemalt 1 vaba viisaleheküljega)
   edasi-tagasi piletid
   ·  piisavate rahaliste vahendite olemasolu, vähemalt 30 eurot päevas, inimese kohta
   ·     soovitavalt tervise- ja reisikindlustus
   · viisa (saab taotleda piirilt)

   Viisainfo: Vene kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.

   Turismiviisa on võimalik osta Egiptuse piirilt kuni 30-ks päevaks.
   Vajalikud dokumendid: - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg
   - KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka reisi lõpuni kehtiv ID kaart (Eestisse sisenemiseks). - edasi-tagasi piletite broneering - hotelli broneering - soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu riigis viibimise perioodiks
   KOHUSTUSLIK on märkida broneeringusse PASSI NUMBER.

   Juhime tähelepanu sellele, et Egiptusel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

   Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

   Egiptuse saatkond Helsingis
   Kuusisaarentie 4, 00340 Helsingi
   Telefon: (+358 9) 477 74 70
   Faks: (+358 9) 477 747 21
   E-post: secretaryofembassy@hotmail.com, Embassy.Helsinki@mfa.gov.eg
   www.mfa.gov.eg/arabic/embassies/Egyptian_Embassy_Finland

   Palun tutvuge kõige viimase riiki sisenemise infoga lehel: www.reisitargalt.ee

   Välisministeeriumile edastatud andmete kohaselt on Eesti kodanikule Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevast turistiviisat, hinnaga 25 USA dollarit, saab taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

   Turismigruppidel on viisa võimalik taotleda piiril.

   Eesti hall välismaalase pass

   Viisa vajalik.
   Viisa tuleb ette vormistada saatkonnas Helsingis. Tuleb isiklikult kohale minna. Saatkond ei anna täpset viisa vormistamise tähtaega.

   PEAB OMAMA ELAMIS- JA TÖÖLUBA EESTIS. VIISA VAJALIK, saab taotleda ainult saatkonnast enne reisi.
   KOHUSTUSLIK on märkida broneeringusse PASSI NUMBER ja õige sünniaeg.
   KOHUSTUSLIK on reisile kaasa võtta lisaks passile ka reisi lõpuni kehtiv ID kaart (Eestisse sisenemiseks).      
   Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html, http://vaktsiin.ee/reisijale/ jahttp://www.vm.ee/?q=et/node/4832.
   Kiirpass väljastatakse kahe tööpäeva jooksul, kiirkorras ID-kaart viie tööpäeva jooksul. Tähtaega hakatakse arvestama taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast. Lisainformatsioon:https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/
    

    
  Broneering 
Kontaktandmed
 • Nikal Travel OÜ
  Kaupmehe 7-29
  10114 Tallinn

 • Tel: 6640064 (E-R 09.00-17.00)
  E-post: info@nikal-travel.ee

 • Üldinfo ja broneeringud infotelefonil.
   
Isikuandmete töötlemise tingimused

 •  
Infoliini lahtiolekuajad
 • Täiendavate küsimuste ja ettepanekute korral võite meile alati helistada!
 •  
      616 0111
 •  
 •  
 • E-R kell 9.00 kuni 17.00
   
 • Kõne on teenustasuta, kehtib Teie telefonioperaatori tariif.
 • Meil on hea meel Teie kõne üle!
 •  
Kontrollitud Teie jaoks!
 • + usaldusväärsus
 • + lahkus
 • + kompetents
 • + kliendirahulolu
 • ----------------------------
  = üldine hinnang: 4,51

 • Usaldage ka Teie meid!